Chiny będą wspierać barbarzyństwo Rosji przeciwko Ukrainie. Hanna Shen: To ostatni moment, by Pekin zaczął być izolowany

Komunikat Pekinu, wydany po rozmowie telefonicznej szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa z Wang Yi, szefem MSZ-etu Chin, mówi że „strona chińska będzie również zdecydowanie wspierać stronę rosyjską pod przewodnictwem prezydenta Putina w jednoczeniu i prowadzeniu narodu rosyjskiego do przezwyciężania trudności, eliminowania niepokojów, realizacji strategicznych celów rozwoju i dalszego umacniania statusu Rosji jako głównego mocarstwa na scenie międzynarodowej". Widać, że Pekin określa działania Putina i jego bandytów na Ukrainie jako "jednoczenie narodu rosyjskiego”, a stwierdzenia o umacnianiu mocarstwowej pozycji Rosji nie można odebrać inaczej jak potwierdzenie przez Pekin prawa Moskwy do kontroli naszego regionu, Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje dla portalu Niezależna.pl Hanna Shen, korespondentka "Gazety Polskiej" na Tajwanie.

pixabay.com

Szef chińskiego MSZ Wang Yi w rozmowie telefonicznej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem ocenił, że Chiny i Rosja mają prawo dążyć do osiągnięcia własnych celów rozwojowych, a „żadne próby zablokowania postępu Chin i Rosji nie będą skuteczne”. Wyraził skłonność do podniesienia chińsko-rosyjskich relacji we wszystkich dziedzinach na wyższy poziom. Ma to przynieść korzyści obu narodom i „zapewnić więcej stabilności w burzliwym świecie”.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl, Hanna Shen, korespondentka "Gazety Polskiej" na Tajwanie, wskazuje na kluczowy aspekt komunikatu, wydanego po rozmowach obu polityków. 

Komunikat Pekinu, wydany po rozmowie telefonicznej szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa z Wang Yi, szefem MSZ-etu Chin, mówi że „strona chińska będzie również zdecydowanie wspierać stronę rosyjską pod przewodnictwem prezydenta Putina w jednoczeniu i prowadzeniu narodu rosyjskiego do przezwyciężania trudności, eliminowania niepokojów, realizacji strategicznych celów rozwoju i dalszego umacniania statusu Rosji jako głównego mocarstwa na scenie międzynarodowej".

– mówi Hanna Shen.

 Widać, że Pekin określa działania Putina i jego bandytów na Ukrainie jako  "jednoczenie narodu rosyjskiego”, a stwierdzenia o umacnianiu mocarstwowej pozycji Rosji nie można odebrać inaczej jak potwierdzenie przez Pekin prawa Moskwy do kontroli naszego regionu, Europy Środkowo-Wschodniej.

 – dodaje.

Zdaniem naszej rozmówczyni, to ostatni moment, by Chiny zaczęły być izolowane na arenie międzynarodowej.

Tymczasem z wizytą do Chin wraz z grupą biznesmenów ma udać się za kilka dni kanclerz Niemiec, Olaf Scholz. Tak jak Chiny są sojusznikiem Rosji i współwinnym zła, jakie Moskwa teraz wyrządza, tak Niemcy są najsłabszym ogniwem Zachodu. Ich polityka jest dla Zachodu niebezpieczna.

– kończy Hanna Shen.  

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezpieczeństwo #reżim #Pekin #Ukraina #wojna #współpraca #Wang #Ławrow #Rosja #Chiny

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo