„Marksizm-leninizm był mądrzejszy niż genderyzm. Wiem, trzeba zabić takich jak ja”. Zobacz show niepokornego historyka! [FILM]

- Trzeba zabić takich profesorów, jak ja. Chodzi o stworzenie nowego człowieka. To przypomina wydarzenia z lat 50., na moim macierzystym uniwersytecie w Toruniu, gdzie byli profesorowie wileńscy i lwowscy, którzy zostali przez komunistów wygnani lub zawieszeni – tak o ofensywie gender na uniwersytetach powiedział w „Wywiadzie z chuliganem” prof. Tomasz Jasiński, wybitny historyk-miediewista, dyrektor Biblioteki Kórnickiej. W rozmowie z Piotrem Lisiewiczem odniósł się on do przepisów faworyzujących środowiska LGBT na Uniwersytecie Poznańskim: - Pani rektor UAM to bardzo miła, uprzejma i zgodna osoba, ale ta polityka, którą prowadzi jest zdumiewająca. Rzeczywiście, to jest już dla innego człowieka. Kiedyś to był człowiek radziecki, a dzisiaj to jest człowiek genderowy. Oczywiście skończy się to tym samym, czyli wielkim wstydem i wielką kompromitacją. Ale musi upłynąć troszeczkę czasu. Mocna rozmowa do obejrzenia poniżej [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza
Telewizja Republika

Wybitny historyk odniósł się do twierdzeń tych, którzy przedstawiają ideologię gender jako zgodną z nauką. - Bardzo uważnie studiowałem marksizm-leninizm, należę do nielicznych ludzi, którzy ogromne ilości dzieł Marksa I Engelsa przeczytali. To jednak było mądrzejsze niż genderyzm, mówię o klasykach. Bo jeśli chodzi o stalinizm, to jest krótka historia WKP(B) i to mniej więcej jest ten sam poziom.

Prof. Tomasz Jasiński, w 1980 r. przewodniczący Solidarności na Wydziale Historycznym UAM, odniósł się też do wyroku skazującego prof. Tadeusza Żuchowskiego, który skrytykował prof. Ingę Iwasiów, która w czasie manifestacji wykrzykiwała te same wulgarne hasła, co Marta Lempart: 

- Powoli zaczyna się robić niebezpiecznie dla nas. Jeszcze kilka lat temu prof. Żuchowski cieszył się autorytetem niemal absolutnym, ubóstwianiem przez studentów. A proszę sobie wyobrazić, że gdy rozpoczęła się dyskusja o książce „Gender – nowy człowiek”, to część studentów zażądała usunięcia prof. Żuchowskiego z uniwersytetu .

Analogia do lat 50. jest zdaniem prof. Jasińskiego dość czytelna: 

- No i u nas dziś zaczyna się to też i dołączają się do tego zarówno młodzi studenci jak i nie podoba mi się polityka władz rektorskich. Pojawiają się profesorowie, którzy zajmują się postmodernizmem, zajmują się genderyzmem no i powiedzmy sobie szczerze, oni się dziś obrażą na mnie, nie mają do tego kwalifikacji. Tak, jak kiedyś nie mieli kwalifikacji ci naukowcy od marksizmu-leninizmu. Chodzi o stworzenie nowego człowieka. I dlatego trzeba zabić takich ludzi jak prof. Żuchowski, prof. Jacek Kowalski i moja skromna osoba. 

Najmocniejsza dotąd rozmowa o sytuacji na polskich uniwersytetach poniżej:

 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo