Wałęsa dostanie 168 tysięcy złotych. Za co? Będzie "promował" Pomorze

Agencja Rozwoju Pomorza, spółka Samorządu Województwa Pomorskiego (zarządzana przez PO) poinformowała, że zawarła z Lechem Wałęsą umowę, na mocy której przekaże byłemu prezydentowi 168 tys. zł. Ta intratna suma trafi na konto polityka w zamian za... "użyczenie wizerunku" oraz "wygłoszenie przemówienia".

Jan Środa

Wałęsa ma wygłosić dwa przemówienia w trakcie targów Offshore Technology Conference w Houston w USA, które będą odbywały się w dniach 1-5 maja 2022 r. Czas trwania jego wypowiedzi ma wynieść odpowiednio 3 i 15 minut.  Były prezydent ma tam również wziąć udział w spotkaniu z amerykańskimi przedsiębiorstwami z branży morskiej oraz wydarzeniach towarzyszących targom, m.in. uroczystej kolacji. W zamian za 168 tys. zł Wałęsa udzieli także swojego wizerunku w czasie trwania umowy. Noblista pojedzie do USA na koszt agencji. 

"Lech Wałęsa jest jedynym podmiotem mogącym udostępniać swój wizerunek oraz aktywnie wziąć udział w targach jako Lech Wałęsa. Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki w przedmiotowym postępowaniu jest zgodne z cytowanym przepisem, ponieważ realizacja uczestnictwa Zamawiającego w wyżej opisanym wydarzeniu może być zapewniona jedynie przez samego Lecha Wałęsę"

- napisała agencja w wydanym komunikacie. 

Wałęsa w przeszłości współpracował już z ARP. W 2020 roku także świadczył swoje "usługi" i wygłaszał przemówienie w Houston. 

 

 Źródło: arp.gda.pl, wirtualnewmedia.pl, trojmiasto.pl, niezalezna.pl

 

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo