Mistrz świata zamienił rękawice na karabin. Ołeksandr Usyk wstąpił do armii

Najpierw wezwał Putina do zakończenia wojny. Potem wrócił do ojczyzny. Teraz – sięga po broń. Bokserski mistrz świata kilku federacji oraz mistrz olimpijski z Londynu, Ołeksandr Usyk wstąpił do ukraińskich sił terytorialnych, by walczyć z rosyjskim agresorem.

Ołeksandr Usyk
commons.wikimedia.org/wiki/Category:Oleksandr_Usyk#/media/File:Usyk_-_Knyazev_-_0412.jpg

Mistrz świata w wadze ciężkiej federacji WBA, WBO, WBA i IBF, ukraiński bokser Ołeksandr Usyk, biorąc przykład z Wasyla Łomaczenki (również boksera), zawiesił rękawice na kołku i zdecydował się bronić swojej ojczyzny, chwytając za karabin maszynowy – podaje agencja prasowa UNIAN. 

Ołeksandr Usyk to ukraiński bokser, amatorski mistrz Europy w wadze półciężkiej (2008), mistrz świata (2011) oraz mistrz olimpijski (2012) w wadze ciężkiej. Były zawodowy mistrz świata organizacji WBO, WBC, WBA i IBF w wadze junior ciężkiej, zwycięzca turnieju World Boxing Super Series. Pokonał 7 zawodników o tytuł mistrza świata wagi juniorciężkiej. Aktualny mistrz świata wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO, IBF i IBO. 

Wcześniej bokser nagrał specjalny apel, skierowany m.in. do Władimira Putina.

Chciałbym jeszcze zwrócić się do prezydenta Rosji Władimira Putina. Może pan wstrzymać tę wojnę! Niech pan nie stawia nam żadnych warunków, po prostu niech pan siądzie do stołu negocjacyjnego. Po prostu trzeba porozmawiać (...) Nasze dzieci, nasze mamy, nasze babcie, zwykli ludzie chowają się w piwnicach. Jesteśmy w swoim kraju, nie możemy inaczej, my się bronimy. Niech pan to zatrzyma! Niech pan wstrzyma tę wojnę!

– zaapelował Usyk.  

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Usyk #armia #wojna #wsparcie

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo