Wracają pytania o stan zdrowia Bidena. Sakiewicz: Źle widzieć go w takiej kondycji psychicznej

Po raz kolejny pojawiły się wątpliwości co do stanu zdrowia Joe Bidena. Prezydent USA, pytany przez polskiego dziennikarza o rezultat rozmów z Władimirem Putinem, udzielił absurdalnej odpowiedzi. - Źle widzieć naszego sojusznika kierowanego przez prezydenta w takiej kondycji psychicznej - komentuje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Joe Biden
Twitter/Marek Wałkuski

Po spotkaniu z Władimirem Putinem, prezydent Joe Biden uciął krótką pogawędkę z dziennikarzami. Marek Wałkuski zapytał prezydenta USA, co osiągnął podczas rozmowy z rosyjskim przywódcą. Odpowiedź była zaskakująca: "Wiele razy pytał o Ciebie, dużo o Tobie mówił" - stwierdził Biden. Wiele osób zastanawia się, czy to poczucie humoru Bidena (jeżeli tak, to specyficzne), czy może coś innego stoi za taką odpowiedzią. 

- Źle widzieć naszego sojusznika kierowanego przez prezydenta w takiej kondycji psychicznej. To źle wróży wolnemu światu. Miejmy nadzieję, że siła państwa USA jest tak wielka, że poradzi sobie również z problemami zdrowotnymi prezydenta

- skomentował to nagranie w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Rozmowy Biden-Putin wielką niewiadomą

Pytany, o to, jakie mogą być ustalenia rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem, Sakiewicz odpowiedział:

Nie wiemy. Można powiedzieć po wystąpieniu rzecznika Waszyngtonu, że nie doszło do wystąpienia, że wymieniono groźby, ale to może być tylko pewien teatr (...) Jedno jest pewne: Putin triumfuje, bo nie spotkał dostatecznie mocnego oporu, a każdy uśmiech Putina to kolejni zabici na Ukrainie

- Myślę, że mógł ostrzegać (Putina), pytanie tylko na ile wiarygodnie to zrobił. Nie chodzi o te wpadki zdrowotne, że trochę się mniej z nim liczą, bo jest w słabej kondycji, tylko jaką politykę realnie prowadzi

- powiedział Sakiewicz, wskazując na kwestię Nord Stream 2 i kompromitację w Afganistanie, "co bardzo ośmieliło Putina". 

Sakiewicz wskazał również, że widmo wojny "jest na tyle realne, żeby go nie lekceważyć".  - Nie należy zgadywać czy blef czy nie, tylko przygotować się najgorszą ewentualność. Tak się zachowują odpowiedzialni politycy - powiedział, dodając, że Polska od kilku lat bardzo szybko rozbudowuje swoją armię. Wskazał tu m.in. na działania rządu, a także Wojska Obrony Terytorialnej, będące projektem Antoniego Macierewicza. 

 


Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Joe Biden #Tomasz Sakiewicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo