Frasyniuk, przeproś! Państwo musi zareagować! - komentarze po skandalu na antenie TVN 24

Skandal, jaki wywołał dziś Władysław Frasyniuk, jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Frasyniuk nazwał "śmieciami" polskich żołnierzy, zrobił to na antenie telewizji TVN 24, bez reakcji prowadzącego rozmowę Grzegorza Kajdanowicza. - Tego nie można zostawić bez zdecydowanej reakcji - podkreśla senator Marek Pęk. Padają wezwania do władz państwa, by odpowiednio zareagować na tę wypowiedź i do samego Frasyniuka: by przeprosił. O ile go na to stać.

Władysław Frasyniuk
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Skandaliczne słowa padły dziś na antenie telewizji TVN 24. Władysław Frasyniuk w rozmowie z dziennikarzem nazwał polskich żołnierzy strzegących granicy z Białorusią "watahą psów" oraz "śmieciami".

Jak nietrudno się domyślić, słowa Frasyniuka wywołały lawinę komentarzy. Na Frasyniuka wylewa się fala krytyki. Padają też wezwania do polskich władz, by zajęły się wypowiedzią opozycjonisty z czasów PRL. To niebywałe, że polskiego żołnierza można nazwać publicznie "śmieciem". 

- Nie napiszę, co myślę o Panu, bo damy też czytają - skomentował były poseł na Sejm RP Marek Jakubiak.

- Ten Frasyniuk to jakiś kumpel Donalda Tuska? - pyta poseł Łukasz Mejza. 

- Rzeczpospolita Polska musi reagować w takich sytuacjach! - dodaje sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz. 

Grzegorz Kuczyński, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach związanych z Rosją i obszarem postosowieckim, wskazuje, że słowa Frasyniuka i reakcja prowadzącego rozmowę Grzegorza Kajdanowicza to skandal.

- Tym ludziom nikt szanujący się nie powinien podać ręki

- dodaje.

Historyk Sławomir Cenckiewicz podkreślił, że zawsze w takich sytuacjach myśli, jak opowiadać historię Solidarności i jej bohaterów. 

Senator Marek Pęk wezwał z kolei do reakcji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, a także prezydenta RP Andrzeja Dudę. - Tego nie można zostawić bez zdecydowanej reakcji - napisał.

Poseł Sylwester Tułajew zaznacza, że Frasyniuk powinien przeprosić Straż Graniczną i żołnierzy.

- Jestem pewien, że dla żołnierzy, którzy narażają swoje życie i zdrowie chroniąc Ojczyznę, Frasyniuk to zwykły pajac jest - dodał Joachim Brudziński, europoseł.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Władysław Frasyniuk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo