Awantura w sejmowej restauracji? "Tam też rządzi PiS" - grzmi senator. Jego historia ma wiele nieścisłości

Senator Wadim Tyszkiewicz napisał dziś na Facebooku, że w sejmowej restauracji doszło do awantury w związku z programem Michała Rachonia #Jedziemy. - W restauracji też rządzi PiS - stwierdził Tyszkiewicz, twierdząc, że musiał wyjść z pomieszczenia. Zamieścił nawet zdjęcie ekranu, ale nie uwiarygodniło ono jego historii. Nie zgadzali się goście i główny temat programu.

Wadim Tyszkiewicz
Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85064483

Senatorowi Wadimowi Tyszkiewiczowi (w wyborach w 2020 r. poparł Szymona Hołownię, w przeszłości członek Nowoczesnej) nie spodobał się poranny program Michała Rachonia "Jedziemy" w TVP Info. Na Facebooku postanowił opisać swoje wrażenia z wizyty w sejmowej restauracji, gdzie miał trafić właśnie na ten program. 

- A na ekranie: Tusk z Merkel, Tusk po niemiecku, Tusk z Putinem... obrazy z Tuskiem bez głosu, z nachalnym i podłym komentarzem Rachonia... Tusk, Tusk, Tusk. Wniosek jeden: pisowcy obs... się Tuskiem

- pisze wyraźnie rozemocjonowany senator Tyszkiewicz. 

Dalej opisuje wydarzenia z restauracji:

Poprosiłem kelnerów o przełączenie tv na inny kanał, obojętnie który. Rzucili się na mnie pisowscy konsumenci, lubujący się w taplaniu się w szambie, krzycząc, że są w większości i nie życzą sobie zmiany kanału. Nie dało się. Doszło do awantury. W restauracji też rządzi PiS. Życzyłem smacznej kawy z dolewką szamba i zmieniłem miejsce.

Tyszkiewicz używa ostrych słów: o szambie, nienawiści, neobolszewikach... Widać, że senator popełniał ten wpis w ogromnych emocjach. 

Powstaje tylko pytanie: na ile to wiarygodna historia, a na ile wytwór wyobraźni senatora? Tyszkiewicz załączył bowiem zdjęcie z ekranu, gdzie pokazany jest program #Jedziemy. Tylko, że... nie z dzisiejszego dnia. Nie zgadzają się m.in. goście programu, ani cała jego otoczka, włącznie z "komentarzem Rachonia". 

Choć dziś kwestii Donalda Tuska również nie unikano w programie #Jedziemy, to głównym tematem była sprawa radiowej Trójki i fakt, że Marek Niedźwiecki wycofał swój pozew sądowy, w którym domagał się przeprosin ze strony władz Polskiego Radia. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Michał Rachoń #Senat #Jedziemy #Wadim Tyszkiewicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo