W Warszawie wystąpi "drag queen". Na festiwalu feministycznym finansowanym przez Trzaskowskiego

"Drag queen" Twoja Stara (na zdjęciu) wystąpi 15 lipca przed Zachętą w Warszawie na Otwartym Seminarium Siostrzano-Piknikowym "Żyjąc życiem feministycznym". Impreza organizowana prze będzie mogła się odbyć dzięki wsparciu miasta stołecznego Warszawa.

https://www.instagram.com/twoja___stara/

W lipcowy wieczór Sosna o sześciu rękach wyśpiewa zgromadzonym przedziwną baśń na dobranoc: baśń o jednej z pierwszych transpłciowych kobiet opisywanych w europejskiej prasie. Będzie to opowieść o pięknym mieście Breslau, płonących książkach, fałszywej narzeczonej, o kwiatach z papieru i brunatnych batalionach. W rolę Sosny opowiadającej baśń o Almie Dinie de Paradedzie wcieli się drag performerka Twoja Stara

- oto opis performansu, który odbędzie się jutro przed pięknym, zabytkowym gmachem Narodowej Galerii Sztuka Zachęta.

Za publiczne pieniądze odbywać się będzie tam czterodniowe "seminarium siostrzano-piknikowe" będące - według organizatorów - "zaproszeniem do praktykowania queerowej troski i feministycznej odwagi" . Tytuł imprezy - "Żyjąc życiem feministycznym" - pochodzi od książki autorstwa Sary Ahmed, "feministycznej pisarki i badaczki zajmującej się intersekcjonalnością, teorią queer, feminizmem lesbijskim i studiami nad rasizmem, której teksty stały się inspiracją siostrzanego seminarium".

Dodajmy, że drag queen Twoja Stara nie tylko wystąpi w performansie, ale i będzie gościem godzinnego spotkania, które rozpocznie się po spektaklu.

fot. https://www.instagram.com/twoja___stara/

Co jeszcze przygotowała nobliwa instytucja w "seminarium" wspartym przez Warszawę Trzaskowskiego? M.in. "Queerowanie codzienności – warsztaty poezji miejskiej" prowadzone przez feministkę z kolektywu Teraz Poliż oraz "Języki radykalnej wrażliwości" - czyli trzygodzinny "queerowo-feministyczny slam poetycki".

Wczoraj portal Niezalezna.pl ujawnił, że 130 tys. zł z pieniędzy podatników przeznaczył niedawno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na projekt "córy warszawskie #mojeciało" Grupy Artystycznej Teraz Poliż. "Feministyczna i queerowa praca grupy artystycznej w najbliższych miesiącach dotyczyć będzie seksu, fantazji, marzeń, bliskości" - reklamują swoje "dzieło" autorki, dodając, że jest ono oparte na ponad dwustu autentycznych fantazjach erotycznych kobiet. Oto fragmenty grafomańskich fantazji seksualnych, jakie obrazuje ten sponsorowany z pieniędzy podatników spektakl. Kwiecistych opisów nie powstydziłaby się Blanka Lipińska, autorka kiczowatego porno-harlequina "365 dni":

[...] podchodzi na dzikiej plaży osłoniętej cieniem palm i przynosi mi rozpłataną papaję. Z uśmiechem zaczyna lizać i pieścić moją łechtaczkę, gorliwie zlizując sól. Dochodzę, krzyczę, jego oczy koloru oceanu są pełne miłości. Słońce prześwieca, on całuje całe moje ciało, pieści stopy i kostki, całuje piersi. Trzyma mnie w ramionach, wchodzi we mnie, patrząc mi głęboko w oczy, dochodzę znowu i znowu, i znowu. [...]
Mam taką fantazję, że uprawiam seks z dwiema kobietami. Obie mają długie włosy, delikatną skórę i piękne ciała. Jesteśmy w dużym pokoju w odcieniach bieli i beżu. Uprawiamy seks w wielkim łóżku, w białej pościeli z dużą ilością poduszek, a do pokoju przez zasłony wpada wiatr. Jest dużo roślin. Wszystkie mamy kostiumy kąpielowe albo body, cieliste, tak że opinają się nam na ciałach, podkreślając piersi i sutki. Wszystko dzieje się spontanicznie, od delikatnych pocałunków przez zabawy z zabawkami erotycznymi.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo