Wkrótce reforma sądownictwa? Kaleta: Mamy gotowy pakiet rozwiązań

Mamy gotowy pakiet szeregu rozwiązań dotyczących reorganizacji polskiego sądownictwa - powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. - Te prace są bardzo zaawansowane, czekamy na zgodę polityczną - dodał.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński był pytany w Polskim Radiu m.in. o to, czy Polski Ład nie przesłoni innych ważnych zmian, na przykład w sądownictwie. "Jeśli chodzi o reformę sądów, to ona jest planowana. Tyle tylko, że Polski Ład dotyczy przede wszystkim kwestii społecznych i gospodarczych. A to jest kwestia o nieco innym charakterze, odnosząca się do reformy państwa" - odpowiedział Kaczyński.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister Kaleta został zaś zapytany o nieoficjalne informacje, że wkrótce ma trafić do Sejmu projekt dotyczący m.in. "spłaszczenia struktury sądów", co ma być "jedną z większego pakietu ustaw".

- Od kilkunastu miesięcy mamy gotowy pakiet szeregu ważnych rozwiązań dotyczących reorganizacji polskiego sądownictwa w wielu obszarach - takich kwestii przede wszystkim organizacyjnych, wewnętrznych, które pozwolą sprawnie się zorganizować sądom i szybciej funkcjonować, co przełoży się na tempo wydawanych rozstrzygnięć i jakość pracy

 - odpowiedział Kaleta.

Jak zapewnił "te prace są bardzo zaawansowane".

- Jest bardzo dużo ustaw, czekamy na zgodę polityczną i myślę, że jeszcze wiele dyskusji na temat tych ustaw będziemy mogli przeprowadzić i cieszyć się z tego, że reforma sądownictwa jest kontynuowana wbrew tym szantażom i próbom wymuszenia na Polsce, by wyzbyła się swojej suwerenności

 - powiedział wiceminister.

"Sprawa sądownictwa jest niezwykle ważna dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy, tutaj naprawdę ciężko pracujemy, jesteśmy w blokach startowych" - podkreślił Kaleta.

Dopytywany przez dziennikarzy, kiedy więc można spodziewać się projektów odpowiedział: "Poczekamy, zobaczymy". "Będziemy rozmawiać, pracować i zmieniać na lepsze polskie sądownictwo" - zapewnił.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sądy #wymiar sprawiedliwości #Polska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo