Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Proces Grodzki vs. Sakiewicz odroczony

Proces, który marszałek Senatu Tomasz Grodzki wytoczył redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszowi Sakiewiczowi za artykuły dotyczące korupcyjnego procederu w szczecińskim szpitalu, miał odbyć się 13 maja, został odroczony. Bezterminowo.

Tomasz Grodzki/Tomasz Sakiewicz / Aleksiej Witwicki, Mariusz Troliński/Gazeta Polska

Pod koniec 2019 roku media zaczęły podawać informacje o tym, że Tomasz Grodzki - który jako lekarz chirurg zawodowo związany był ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie - kontaktował się w 2016 r. z prof. Agnieszką Popielą ws. wpłaty "na fundację". Po prof. Popieli zaczęli ujawniać się kolejni świadkowie w tej sprawie, co spowodowało, że prokuratura wszczęła śledztwo.

Do tej pory przesłuchano ponad 180 świadków. Jak informowała "Gazeta Polska", ustalono 14 zdarzeń korupcyjnych, z których 5 nie uległo przedawnieniu. 

Jednak Tomaszowi Grodzkiemu nie spodobały się artykuły o ludziach, którzy zeznają w śledztwie dotyczącym korupcji w szczecińskim szpitalu. Marszałek Senatu pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza. 

Do kolejnej odsłony procesu miało dojść w czwartek, 13 maja. Okazuje się jednak, że posiedzenie sądu zostało odroczone. Bezterminowo. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #Tomasz Grodzki #proces

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo