Rośnie poparcie dla PiS. Partia rządząca z ponad 20 proc. przewagą nad Platformą Obywatelską!

W najnowszym sondażu IBRiS dla Onetu widzimy kolejny wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast partia Borysa Budki zalicza kolejny spadek. Między ugrupowaniami jest teraz ponad 20 procent różnicy w poparciu.

zdjęcie ilustracyjne,
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Największym poparciem wśród Polaków niezmiennie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś, to na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 35,1 proc. respondentów. To wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni.

Drugim najwyższym poparciem cieszy się ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 - poparło je 19,9 proc. respondentów. To również wzrost - o 2,8 proc. w porównaniu z kwietniem.

Trzecia na podium Koalicja Obywatelska zaliczyła kolejny spadek notowań. Tym razem o 1,4 proc., co daje tej partii zaledwie 14,7 proc poparcia.

Poparcie dla Lewicy się nie zmieniło. Czwarte w zestawieniu ugrupowanie nadal weszłoby do Sejmu z wynikiem 9,1 proc. głosów.

Spadek z kolei zaliczyła Konfederacja, na którą zagłosowałoby 5,8 proc. respondentów. To spadek o 1,9 proc. Mniejszym poparciem cieszy się też PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 5,6 proc. respondentów. To mniej o 1,2 pkt. proc. niż w kwietniu.

56,7 proc. ankietowanych wyraziło chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

 

Źródło: onet.pl, niezalezna.pl,

#sondaż #Polska #Sejm #Prawo i Sprawiedliwość #Platforma Obywatelska

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo