Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef biura prezydenta Ukrainy: na Wyspie Węży nie ma już żołnierzy rosyjskich • • •

Dziesiątki zabitych w akcji policyjnej

Do 28 wzrosła liczba zabitych w najbardziej krwawej operacji policyjnej w historii Rio de Janeiro - poinformowały w piątek wieczorem czasu lokalnego brazylijskie media, powołując się na policję. Wśród zabitych jest 27 podejrzanych o handel narkotykami i policjant.

pixabay.com/stevepb

Czwartkowa operacja sił bezpieczeństwa w faweli Jacarezinho, na północnym przedmieściu Rio de Janeiro, wymierzona była w gang narkotykowy, który od lat terroryzował tę dzielnicę.

Tuż po jej zakończeniu władze informowały o co najmniej 25 osobach, które zginęły w strzelaninie: 24 domniemanych przestępcach i policjancie.

W piątek w szpitalu, na skutek odniesionych ran, zmarły kolejne trzy osoby, według władz członkowie gangu narkotykowego.

Krwawą akcję policji w faweli Jacarezinho skrytykowały organizacje obrońców praw człowieka, w tym Amnesty International (AI), która uznała ją za "naganną i nieuzasadnioną".

Rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka Rupert Colville powiedział, że brazylijska policja użyła "nieproporcjonalną i niepotrzebną" siłę. Zaapelował o przeprowadzenie niezależnego śledztwa w sprawie operacji w Rio de Janeiro.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Brazylia #Rio de Janeiro #operacja policyjna #policja #śmierć #świat

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo