Veolia Energia Warszawa S.A. poinformowała o wstrzymaniu dostaw ciepła w rejonie ul. Jagiellońskiej. Awaria nastąpiła ok. godz. 6:20 w rejonie ul. Jagiellońskiej 3.

Uszkodzona rura sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ma średnicę 700 mm. Gorąca woda, która nią płynęła sięgała 100 stopni Celsjusza

– poinformowała rzeczniczka Veolia Energia Warszawa Aleksandra Żurada.

Powiedziała, że na razie nie można określić przyczyny awarii. Zbada ją zespół specjalistów. Podkreśliła, że trwają intensywne prace mające na celu przywrócenie dostaw ciepła do okolicznych domów.

Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na sobotę rano. "Niestety naprawa musi trochę potrwać" – powiedziała Żurada. Poinformowała, że rura, która uległa awarii ma średnicę 700 mm. Woda, która nią płynęła sięgała 100 stopni Celsjusza.

Awaria nastąpiła ok. godz. 6:20 w rejonie ul. Jagiellońskiej 3. Zimne kaloryfery co najmniej do soboty będą mieli mieszkańcy ulic: Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej oraz Zamoyskiego.

W wyniku awarii w ulicy Jagiellońskiej w Warszawie powstała dziura, w którą wpadł autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.