Ruch Trzaskowskiego nie wyszedł - ale strona jest! I mierzy, ile fekaliów trafia do Wisły

To jeszcze Rafał Trzaskowski czy już "Rafał Czajkowski"? Ruchu obywatelskiego jak nie było, tak nie ma - powstała za to niezwykła strona. - Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową z licznikiem wskazującym liczbę litrów ścieków wpadających do Wisły z pominięciem oczyszczalni ścieków Czajka z powodu awarii – poinformował dziś wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

ruchtrzaskowskiego.pl screen

"Chcemy dziś skierować uwagę warszawiaków, uwagę wszystkich Polaków właśnie na tę awarię, na konsekwencję tej awarii, która ma swoje źródło (...) w braku decyzji Rafała Trzaskowskiego. Wykorzystujemy do tego moment szczególny, jakim jest dzień, w którym miała mieć miejsce inauguracja ruchu Rafała Trzaskowskiego. I w związku z tym, dziś, aby ten komunikat o konsekwencjach, o skali dodarł do jak największej liczby Polaków, uruchomiliśmy specjalną stronę internetową"

– powiedział na konferencji prasowej Poboży.

Strona ma adres: www.ruchtrzaskowskiego.pl

"Na tej stronie znajduje się specjalny licznik. Ten licznik pokazuje liczbę litrów, która w każdej sekundzie spada do Wisły, litrów ścieków, nieczystości, które wprost trafiają w tej chwili z pominięciem oczyszczalni ścieków Czajka z uwagi na awarię kolektora do Wisły"

– wyjaśnił.

Wiceminister przekazał, że licznik aktualnie wskazuje ponad 2 mld litrów ścieków zrzuconych wprost do Wisły.

Do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka doszło w minioną sobotę. Nieczystości są zrzucane do Wisły.

Do Wisły wylewają się obecnie hektolitry ścieków z powodu awarii oczyszczalni „Czajka” – stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Przypomniał, że już rok temu doszło do poważnej awarii "Czajki", co skutkowało zrzutem ścieków do Wisły i koniecznością pomocy ze strony rządu.

„Władze Warszawy i prezydent Rafał Trzaskowski nie zrobili nic, by takim sytuacjom zapobiegać w przyszłości. Wisła w bardzo dużym stopniu, została zanieczyszczona i nie mówimy tu tylko o Warszawie. Takie sytuacje są niedopuszczalne i odpowiedzialność za to leży po stronie władz miasta"

– powiedział.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #Rafał Trzaskowski #ścieki #Wisła #fekalia #awaria #Czajka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo