Węgry: kwarantanna w kancelarii premiera

Kierujący kancelarią premiera Węgier minister Gergely Gulyas oraz jego zastępca wiceminister Balazs Orban są na kwarantannie, gdyż uczestniczyli w prywatnej imprezie, której jeden z uczestników okazał się zarażony koronawirusem – poinformowała w czwartek kancelaria szefa rządu.

pixabay.com/padrinan

„U jednego z uczestników prywatnej imprezy, która odbyła się na świeżym powietrzu w sobotę w ubiegłym tygodniu, test na koronawirusa dał wynik pozytywny. W imprezie tej uczestniczyli też minister kierujący kancelarią premiera Gergely Gulyas i wiceminister Balazs Orban, dlatego od środy przebywają oni na kwarantannie”

– napisano w komunikacie.

Jak dodano, środowy test na koronawirusa dał u Gulyasa wynik negatywny. Aby mógł on wziąć udział w piątkowym posiedzeniu rządu i konferencji prasowej po obradach, jego piątkowy test także musi być negatywny.

W piątek rząd ma obradować na temat dalszych posunięć w związku z pandemią koronawirusa. Premier Viktor Orban zapowiedział w zeszłym tygodniu, że z powodu wzrostu liczby wykrytych przypadków zakażeń w sąsiednich państwach Węgry zaostrzą z dniem 1 września przepisy dotyczące ochrony granic.

Coraz więcej nowych zakażeń jest też na Węgrzech. W ciągu ostatniej doby wykryto ich 91 - najwięcej od 23 kwietnia, czyli szczytowej fazy pierwszej fali epidemii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo