Niemiecki urząd odebrał Polce dwoje dzieci. Trafiły do muzułmańskiej rodziny z Turcji

Niemiecki urząd zabrał 22-letniej Polce z Wadowic trzyletnią córkę i dwuletniego syna. Jugendamt rozdzielił dzieci i oddał je pod opiekę muzułmańskim rodzinom z Turcji! Sprawą zajęło się Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech. W piątek w sądzie ma odbyć się rozprawa dotycząca dalszego losu dzieci.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Matka odebranych dzieci, Klaudia Majewska, mieszkanka niemieckiego miasta Bad Salzuflen, zgłosiła się w 2018 roku do urzędu socjalnego z prośbą o pomoc w znalezieniu mieszkania dla jej rodziny. Mieszkała wówczas u swojej matki.

Jugendamt zdecydował jednak najpierw odebrać jej półrocznego wówczas niemowlaka, a potem również i córkę. Dzieci zostały ulokowane w tureckich, muzułmańskich rodzinach. Niemiecki urząd zezwolił jedynie na minimalny kontakt matki z dziećmi. Majewska, która - podobnie jak jej dzieci - jest obywatelką Polski, twierdzi, że maluchy są źle traktowane.

Sam Jugendamt nie chciał skomentować sprawy, mimo licznych próśb.

Sprawą zajął się Wojciech Pomorski z “Polskiego Stowarzyszenia Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech”.

- Bezzasadne jest pozbawienie tych dzieci matki, a skandalem ich rozdzielenie i przetrzymywanie w tureckich „rodzinach” zastępczych. W sytuacjach spornych, jeśli już dzieci miałyby zostać czasowo rozdzielone z matką, należałoby je umieścić w rodzinie zbliżonej kulturowo i językowo do rodziny pochodzenia

 - napisał Pomorski w oficjalnym oświadczeniu. Matka dzieci jest katoliczką, a chłopca i dziewczynkę umieszczono w muzułmańskiej rodzinie z Turcji.

Sprawa toczy się w sądzie. 21 sierpnia sąd rodzinny w Lemgo w Niemczech zdecyduje, czy dzieci wrócą do swojej matki. Według nieoficjalnych informacji, na rozprawie ma być obecny polski ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Jugendamt #Niemcy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo