Chodźmy na ogórki

  

Sezon ogórkowy – tak w dziennikarstwie zwykło się nazywać okres wakacyjny. Ludzie na urlopach. Politycy również odpoczywają, więc nie raczą nas swoimi konferencjami i aktywnościami. Sejm i Senat nie pracują. Ogólnie politycznie nic się nie dzieje poza rytualnymi kłótniami między powstańcami a zwolennikami Piotra Zychowicza z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego oraz równie do niczego nieprowadzącymi sporami między zwolennikami i przeciwnikami parady wojskowej 15 sierpnia.

W międzyczasie dziennikarze wymyślali ciekawe tematy, jak chociażby pyton na nadwiślańskich plażach, piraci na Bałtyku czy puma z Opola. Tak było zawsze, z wyjątkiem ostatniego 2019 roku. Polska bowiem od dwóch lat jest w wirze kampanii wyborczej, która powoli robi się nie do zniesienia. Mimo że długa, a opozycja trzykrotnie miała szansę na wyciągnięcie wniosków, to nadal robi w zasadzie to samo. Chyba nawet najtwardszy optymista przestał już wierzyć, że polska polityka stanie się bardziej merytoryczna i mądrzejsza. Dziś widać, że w kampanii nikt poza Andrzejem Dudą nie spróbował sformułować nowej, lepszej niż PiS wizji Polski, która pociągnęłaby za sobą masy społeczne.

Dlatego lepiej zaoszczędzić te dwa tygodnie i wreszcie przejść do poważnych spraw. Niech rząd zajmie się kryzysem związanym z koronawirusem i przygotowaniami na drugą falę zakażeń, która może się pojawić na jesieni. Niech dokończy duże inwestycje, które od lat obiecuje. Niech PiS będzie miało te dwa lata spokoju, bez upokorzonej czterokrotnie totalnej opozycji. Pójdźmy na wybory, zamknijmy sprawę w pierwszej turze i zajmijmy się wreszcie ogórkami. Wszyscy Polacy na to zasłużyli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts