Kidawa Komorowska

  

Scenka, gdy Adam Szłapka i Bartosz Arłukowicz ścigają się, by wyrwać mikrofon Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, stanie się symbolem tej kampanii, podobnie jak pięć lat temu było nią podpowiadanie Bronisławowi Komorowskiemu przez suflerkę Jowitę Kacik.

Można jednak stwierdzić, że to obecny przypadek sztabowcy uznali za trudniejszy. Ci sprzed pięciu lat wierzyli, że dzięki podpowiedziom Komorowski coś sensownego powie. W przypadku Kidawy nie wierzą nawet w to, więc wyrywają mikrofon, by nie mówiła już nic. A i ten wariant okazuje się nieudany – kandydatka robi minę, jakby nic nie wiedziała o takim pomyśle, i zmusza do oddania jej nagłośnienia. Inną formą wyrwania mikrofonu kandydatce jest zapowiedź włączenia się w kampanię przez Tuska. Oznacza to, iż sztabowcy uznali, że o ile Arłukowicz i Szłapka umieją mikrofon wyrwać, o tyle gadać już mniej. Nie daj Boże któryś z dziennikarzy zapyta Szłapkę, czy Chełmoński namalował bociany, czy bociany Chełmońskiego, i będzie bieda. Ma więc gadać Tusk, który się poddał, ale zagłosować mamy na Kidawę, która się nie poddała, ale nic nie gada. Jak mawiał Tomasz Lis: „Skąd ci biedni ludzie k… mają to zrozumieć, jak ja z tego nic nie rozumiem”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts