W obronie reformy sądów! Polscy patrioci z USA wspierają manifestację w Warszawie. Zobacz WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

  

Środowiska patriotyczne w Stanach Zjednoczonych, w tym liczna reprezentacja Klubów "Gazety Polskiej", popierają sobotnią manifestację w obronie państwa prawa, suwerenności, konstytucji oraz wsparcia reformy sądownictwa. Do Polski popłynęło wiele ciepłych słów, co zobaczyć możecie w materiale wideo tylko na portalu Niezależna.pl!

W sobotę 8 lutego o godz. 12:00, przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie będzie można zademonstrować swoje przywiązanie do państwa prawa, suwerenności, konstytucji i opowiedzieć się za realną reformą wymiaru sprawiedliwości. 

Tych, którzy przyjadą do Warszawy, wspierać będą duchowo patrioci zza oceanu. Ze Stanów Zjednoczonych popłynęło mnóstwo miłych słów dla tych, którzy zademonstrują swoje przywiązanie do państwa prawa. 

- Pozdrawiamy wszystkich uczestników demonstracji 8 lutego. Jesteśmy z wami, to jest bardzo ważna demonstracja, trzeba ją podkreślić. Polskie społeczeństwo, gdziekolwiek ono jest, tak jak my w Nowym Jorku, wspiera suwerenne decyzje państwa polskiego. Nie pozwolimy, żeby naciski zewsząd, czy polityków z zachodu czy teraz dołączająca do nich moskiewska propaganda, zmieniły nasze decyzje, które podjęliśmy 5 lat temu. Wspieramy Was!

- brzmi wiadomość od przedstawicieli Klubu "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku. 

- Wspieramy reformę wymiaru sprawiedliwości! Precz z komuną!

- podsumowują klubowicze z Nowego Jorku.

Do akcji dołączają się również przedstawiciele środowisk patriotycznych z Filadelfii - Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego z "amerykańskiej Częstochowy" oraz organizacje wchodzące w skład komitetu, w tym Kongres Polonii Amerykańskiej - wydział w New Jersey, Kluby "Gazety Polskiej" z Filadelfii, New Jersey i Nowego Jorku, Reduta Dobrego Imienia w USA oraz inne organizacje patriotyczno-niepodległościowe. 

- Chciałem wyrazić poparcie dla reform, które przeprowadzane są przez rząd dobrej zmiany, a związanych z sądownictwem. Również popieramy marsz, który odbędzie się 8 lutego w Warszawie. Dołączamy się do tej manifestacji, do poparcia dla reform pod hasłem: "Budujmy wspólny front patriotyczny. Polonia Semper Fidelis"

- słyszymy w nagraniu z Filadelfii. 

Kolejny głos poparcia dla manifestacji i reformy wymiaru sprawiedliwości dobiega z Chicago. Oddajemy głos głównej organizacji prawicowej Polonii - Polonia for Poland oraz Klubowi "Gazety Polskiej" z Chicago.

- Jesteśmy przeciwni wszelkim atakom ośrodków zagranicznych na rząd polski, prezydenta i tę reformę

- deklarują. 

Klubowicze z Los Angeles także przesyłają mnóstwo dobrej energii do Warszawy:

- Jest to kontynuacja działań ludzi, którzy w 1980 roku zakładali Solidarność i jednym z tych postulatów były wolne i niezależne sądy. Epilog tego działania nastąpił teraz, za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy

- takie słowa padają w nagraniu z Los Angeles.

Wideo ze słowami wsparcia do Warszawy zobaczyć możecie poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


779 zgonów w stanie Nowy Jork w ciągu ostatniej doby

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/drzknight87

  

Do 779 zgonów z powodu Covid-19 w stanie Nowy Jork doszło w ciągu ostatniej doby. Z powodu koronawirusa zmarło już więcej osób niż w ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. Według stanu na wtorek liczba ofiar śmiertelnych epidemii w mieście wynosiła łącznie 4111, co nie uwzględnia osób, które zmarły w domu.

„Nie lekceważcie tej choroby, ponieważ rzeczywista liczba ofiar śmiertelnych jest jeszcze wyższa. W ciągu ostatnich kilku dni przekroczyliśmy liczbę osób, które zginęły w WTC"

- ostrzegał w środę w CNN burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

Ofiary śmiertelne koronawirusa w pięciu dzielnicach miasta stanowią ponad jedną trzecią wszystkich zmarłych w związku z epidemią w całym kraju. We wtorek zmarło tam m.in. zakażone dziecko w wieku poniżej 10 lat.

De Blasio przyznał w środę, że rzeczywista liczba ofiar wirusa jest prawdopodobnie wyższa, niż wskazują podawane statystyki. Dane nie obejmują wszystkich, którzy umarli z powodu Covid-19 w domach.

Według miejskiej straży pożarnej w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba zgonów w domach wynosiła ok. 200 dziennie. Przed epidemią sięgała średnio 25.

„Gorzka prawda jest taka, że koronawirus jest przyczyną tych bardzo tragicznych zgonów. (…) Nie mówimy o 10 osobach, 20 osobach. Mówimy o 100, 200 osobach dziennie”

– podkreślił de Blasio.

Występując w tym samym dniu w telewizji FOX 5, zwrócił uwagę, że przypadki śmiertelne w domach są w większości spowodowane powikłaniami łączącymi się z infekcją koronawirusem.

Według amerykańskich mediów niektórzy nowojorczycy, którzy zmarli w domu, poddani byli testom na obecność koronawirusa. Ci, u których potwierdzono zakażenie wirusem, są uwzględniani w danych obrazujących ogólną liczbę ofiar epidemii.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami oczekiwano, że każdego dnia w szpitalach liczba osób, które potrzebują respiratora, będzie wzrastać o 300; w istocie jest to obecnie około 100 osób dziennie.

„Przed nami długa bitwa, ale widzimy pewne postępy. Myśleliśmy, że będzie znacznie więcej pacjentów wymagających respiratorów” - wyjaśnił de Blasio w CNN, dodając, że miasto po ostatnich dostawach ma obecnie zapas respiratorów na ten tydzień.

Burmistrz dostrzegł pozytywne sygnały związane z restrykcjami, w tym z nakazem zachowywania dystansu społecznego i pozostawania w domach pracowników z firm mniej istotnych dla funkcjonowania miasta. Ostrzegał jednak nowojorczyków przed nadmierną pewnością siebie, ponieważ daleko jeszcze do normalności.

„Wszyscy bardzo chcemy wrócić do normalności, chcemy po prostu wyjść na zewnątrz i ponownie spotkać się z przyjaciółmi, ale jeszcze nie czas na to”

– mówił w CNN.

Jednocześnie pojawiają się dane wskazujące na to, że koronawirus dotyka w nierównym stopniu przedstawicieli różnych ras.

Według wstępnych statystyk z Nowego Jorku Latynosi stanowili 34 proc. ofiar śmiertelnych, a czarnoskóra społeczność 28 proc. zgonów. Odsetek ich populacji w mieście wynosi odpowiednio 29 i 22 proc. Zgony wśród białych i azjatyckich nowojorczyków były niższe przy zachowaniu proporcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts