W Senacie mają kłopot. Co zrobić z gotówką w listach do marszałka Grodzkiego...

  

Tego się chyba nie spodziewali! Kancelaria Senatu otrzymuje setki listów do marszałka Tomasza Grodzkiego wysyłanych przez czytelników "Gazety Polskiej". Odpowiedź na akcję tygodnika jest tak duża, że współpracownicy Grodzkiego nie ukrywają irytacji. A pojawił się dodatkowy problem: co zrobić z prawdziwymi pieniędzmi w niektórych kopertach.

3000 zł, 1500 zł, 500 dol. – byli pacjenci Tomasza Grodzkiego i ich bliscy twierdzą, że takie sumy przekazywali, gdy trafili do szpitala w Szczecinie-Zdunowie.

Jak pisał redaktor Piotr Lisiewicz, marszałek Grodzki bez koperty jest jak Wałęsa bez kuponów totolotka, Kwaśniewski bez flaszki albo Tusk bez Angeli Merkel. Stąd akcja „Koperta dla Grodzkiego”, na którą chętnie odpowiedzieli czytelnicy "Gazety Polskiej".

W Kancelarii Senatu szok! Jak się dowiedzieliśmy, jej pracownicy muszą teraz codziennie rejestrować setki listów adresowanych do marszałka Grodzkiego. W większości jest „prezencik”. Niektórzy wkładają symboliczne banknoty, ale pojawiły się też... prawdziwe pieniądze.

I z tym ostatnim jest problem. Jak je zaksięgować, rozliczyć...

„Brak bowiem odpowiednich przepisów, bo wcześniej nikt nie przewidział, że może dojść do takiej akcji”

- tłumaczy rozmówca „Gazety Polskiej”.

A Senat nie może pieniędzy przyjąć jako darowizny. Ewentualnie zwrot kasy nadawcom.

Więcej w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katar: tam też już koronawirus

/ leo2014

  

W Katarze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pacjentem jest 36-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Iranu.

Resort poinformował, że stan zakażonego jest stabilny.

Po informacji katarskiego ministerstwa zdrowia jedynym krajem Zatoki Perskiej, w którym nie stwierdzono jeszcze infekcji, jest Arabia Saudyjska. Najgorsza sytuacja jest w Iranie, gdzie według rządowych informacji zmarły 43 osoby, a niemal 600 jest zakażonych.

Większość infekcji w krajach tego regionu stwierdzono u osób, które odwiedziły niedawno Iran bądź miały kontakt z osobami będącymi w tym kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts