Ważna akcja Poland Daily: Sowieci i Niemcy współpracowali przy eksterminacji Żydów!

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Władimira Putina, który m.in. nazwał ambasadora II Rzeczypospolitej Józefa Lipskiego „bydlakiem i antysemicką świnią”. W związku z kalumniami rzucanymi przez stronę rosyjską w stronę Polski, zadającymi kłam prawdzie historycznej, portal i telewizja polanddaily.com rozpoczyna akcję informacyjną w języku angielskim. Ma ona jeden cel: przypomnienie odbiorcom z zachodu o zbrodniach Sowietów, jakich dokonywali we współpracy z Niemcami na Żydach.

Sowieci i Niemcy współpracowali przy eksterminacji Żydów - dowody na to pokazali autorzy filmu "Soviet Story", którzy ujawniają wiele wcześniej nieznanych (lub skrzętnie skrywanych) faktów.

"Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy - to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów"

- podkreślają twórcy "Soviet Story".

Jego twórcy przedstawiają dzieje komunizmu od Marksa i Engelsa, zbrodnie Stalina, Wielki Głód 1933 roku na Ukrainie (pochłonął 7 milionów istnień ludzkich), II wojnę światową i udział Sowietów w Holocauście.

Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy - to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów. Większość zginęła w obozach koncentracyjnych. Przyjaźń SS z NKWD nie ograniczała się do eksterminacji wrogów

- informuje "Soviet Story".

W ostatnim czasie prezydent Rosji Władimir Putin kilka razy wygłosił kłamliwe tezy o przyczynach II wojny światowej. W tej sprawie ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany pilnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie w trakcie rozmowy przekazano w imieniu polskich władz stanowczy sprzeciw wobec insynuacji historycznych, których dopuścili się kilkukrotnie w ciągu ostatnich dni przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskich.

W związku z kalumniami rzucanymi przez stronę rosyjską pod adresem Polski, portal i telewizja polanddaily.com rozpoczyna akcję informacyjną w języku angielskim. Ma ona jeden cel: przypomnienie odbiorcom z zachodu o zbrodniach Sowietów, jakich dokonywali we współpracy z Niemcami na Żydach.

PUTIN ANNUAL CONFERENCE

VLADIMIR PUTIN ATTACKS POLAND

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja znosi wizy turystyczne dla Polaków. To jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych

Kapadocja / pixabay.com

  

Od 2 marca br. obywatele pięciu europejskich państw, w tym Polski, będą zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy podróżach turystycznych do Turcji - oświadczył w czwartek w komunikacie prasowym rzecznik tureckiego MSZ Hami Aksoy.

Oprócz Polaków, z nowych regulacji skorzystają też obywatele Austrii, Belgii, Holandii i Hiszpanii. Europejscy turyści będą mogli przebywać w Turcji do 90 dni w półrocznym okresie.

Aksov dodał, że ta decyzja zwiększy turecki potencjał turystyczny, a także rozwinie relacje handlowe, ekonomiczne i kulturalne.

Według Polskiej Izby Turystyki, Turcja jest na drugim miejscu w rankingu ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Na pierwszym miejscu uplasowała się Grecja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts