Eurodeputowny przestrzega przed zagrożeniem ze strony Rosji. "Wpływ propagandy jest ogromny"

/ na podstawie kurious i geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

- Z naszego punktu widzenia zagrożenie ze strony Rosji jest czymś bardzo realnym. Obserwowaliśmy już paraliżowanie sieci przez hakerów działających jak armia - mówił w Telewizji Republika eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence 2 września podpisali w Warszawie deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G.

Minister cyfryzacji, Marek Zagórski, w Telewizji Republika wyjaśnił, że podpisanie deklaracji wzięło się stąd, że współpraca będzie odbywać się "przede wszystkim w ramach NATO". Podkreślił jednak, że Polska chce, by "w ramach UE były podobne standardy bezpieczeństwa".

W odniesieniu do zbliżających się wyborów parlamentarnych, Marek Zagórski wskazał, że w Polsce system do liczenia głosów jest systemem autonomicznym i jest jedynie systemem pomocniczym – podstawowy jest papierowy.

To też element zabezpieczenia przed ewentualnym sfałszowaniem

- wyjaśnił.

Z kolei eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki wskazał, że w UE coraz bardziej dostrzega się potrzebę dbania o cyberbezpieczeństwo i zabezpieczanie przed ingerencją państw trzecich – mimo iż nie mówi się tego wprost – te państwa „trzecie” to przede wszystkim Rosja i Chiny.

Z naszego punktu widzenia zagrożenie ze strony Rosji jest czymś bardzo realnym. Obserwowaliśmy już paraliżowanie sieci przez hakerów działających jak armia. Ataki na polską sieć, łamane kody Pentagonu USA, banków. Rosjanie werbują często – tak przynajmniej twierdzą eksperci - hakerów łapanych na włamaniach, by pracowali dla państwa rosyjskiego. To coraz zwiększy problem. Dobrze, że UE się ocknęła. Dobrze, że Polska współpracuje z USA w tym zakresie 

- mówił eurodeputowany.

Ryszard Czarnecki podkreślił ponadto, że obecnie wpływ rosyjskiej propagandy, zwłaszcza w krajach jak Ukraina, Białoruś, kraje Kaukazu południowego czy Mołdawia jest ogromny. Do tego stopnia, że stanowi realne zagrożenie wpływu na wyniki wyborów.

Mówi się też o wpływaniu Rosjan na brexit i wyniki wyborów w USA choć tam to pewnie pochodne sporu politycznego w USA i w to bym nie ingerował. Pokazuje to jednak, że jesteśmy przed nowy i wyzwaniami. Przeciwnik uderza teraz inaczej niż 10 lat temu. Zasługa też pana ministra, że Polska jest na to gotowa

– wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chińczyk nagle zmarł w zimowym kurorcie. Trwa ustalanie przyczyn zgonu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/DarkoStojanovic

  

55-letni obywatel Chin zmarł w hotelu w kurorcie zimowym Bansko, znajdującym się w górach Pirin na południowym zachodzie Bułgarii - poinformowało w niedzielę radio publiczne w Sofii.

Chińczyk poczuł się źle w sobotę wieczorem, stracił przytomność, a lekarz, który przybył do hotelu, stwierdził jego śmierć.

Władze sanitarne próbują ustalić przyczynę zgonu, prowadzone są badania. Ciało Chińczyka przewieziono do szpitala w Błagojewgradzie, gdzie ma być przeprowadzona sekcja zwłok. Według głównego inspektora sanitarnego kraju dr Angeła Kunczewa przyczyną śmierci nie jest koronawirus.

Dotychczas w Bułgarii nie stwierdzono wypadków zachorowania na nowego koronawirusa.

Bansko jest największym kurortem zimowym w Bułgarii, znanym ośrodkiem sportów narciarskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts