W Brukseli nadal pod górkę?

  

Kandydat Polski Janusz Wojciechowski ma objąć ważne (przynajmniej do tej pory) stanowisko komisarza ds. rolnictwa. W Brukseli ciągle jednak kombinują, jak nas ograć, chociaż może i „inni szatani byli tam czynni”. W każdym razie nowa szefowa Komisji Europejskiej zdecydowała się ograniczyć kompetencje komisarza ds. rolnictwa i oddać niektóre komisarzowi ds. konkurencji.

Do tej pory to dyrekcja ds. rolnictwa była odpowiedzialna np. za decyzje dotyczące pomocy państwa dla rolnictwa w sytuacjach kryzysowych i to ona podejmowała decyzje, gdzie kierować strumień potrzebnych środków. Tych kompetencji KE komisarza rolnictwa pozbawiła i nie przedstawiła żadnych formalnych wyjaśnień tego kroku. Niepokój budzą też zadania, jakie szefowa KE wyznaczyła resortowi Polaka. Ma m.in. zapewnić, żeby rolnictwo i produkcja żywności przyczyniały się do realizacji celów klimatycznych, środowiskowych i dotyczących różnorodności biologicznej. Bez nowej religii klimatycznej i obarczania politpoprawnymi zadaniami ani rusz. Może to jeszcze nie jest ubezwłasnowolnienie, ale zapowiada się, że w Brukseli będziemy mieć dalej pod górkę.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts