Problemy z matematyką lidera PO. Wiceminister: „Schetyna znowu kłamie! Oczekuję przeprosin”

Grzegorz Schetyna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Grzegorz Schetyna przekonywał, że za rządów PO-PSL budżet Ministerstwa Sprawiedliwości był na przestrzeni lat w miarę stabilny, a ewentualne różnice wynosiły ok. 25 mln zł. Lider PO twierdzi jednocześnie, że budżet ten pod rządami PiS drastycznie wzrósł. Na reakcję resortu sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Wiceminister Wójcik przedstawił fakty i zażądał od Schetyny przeprosin.

Na antenie TOK FM Grzegorz Schetyna przekonywał, że różnica budżetów Ministerstwa Sprawiedliwości za rządów PO-PSL oraz pod rządami PiS jest bardzo duża.

Porównywaliśmy, widziałem takie dane. Różnica budżetów, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości, 2011-2015, nasze czasy, Platformy, różnica około 25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-2019, kiedy jest Ziobro i PiS. 446 mln. Chciałem zapytać gdzie są te pieniądze i czemu one służyły. Czy złapaliśmy wierzchołek góry lodowej, że to po prostu system, który zajmował się czymś innym. Teraz musimy to po prostu wszystko otworzyć, żeby to zobaczyć, bo tam się rzeczywiście mogły dziać rzeczy niewyobrażalne.
- mówił Grzegorz Schetyna.
 
Reakcja wiceministra Michała Wójcicka była błyskawiczna. Zażądał on przeprosin i zapowiedział, że wkrótce resort sprawiedliwości wyda w tej sprawie oficjalne stanowisko.

P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 - 249 mln zł 2016 - 246 mln zł 2017 - 258 mln zł 2018 - 245 mln zł 2019 - 231 mln zł Nastąpił zatem spadek o 7%.Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu.
 - napisał na Twitterze wiceminister Wójcik.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, Twitter, TOK FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl