Kobieta oświadczyła także, że biznesmen chwalił się, że zapłacił za to, by 12-letnie dziewczynki, przyleciały z Francji na jeden dzień. „Podarunek” ten był dziełem długoletniego przyjaciela Epsteina, Jean-Luca Brunela. Wcześniej Epstein zainwestował milion dolarów, by wspomóc start firmy Brunela w Miami. Firma ta miała działać w branży modelek. W zamian oczekiwał „dostawy” nowych dziewcząt. 

Według dokumentów Brunel miał nielegalnie zaopatrywać w wizy nieletnie dziewczęta pochodzące z zagranicy. Epstein miał następnie umieszczać je w apartamencie swojego brata na Manhattanie. 

Brunel, 72-letni „łowca” talentów, zaprzeczył, by był zamieszany w te przestępstwa.

Jednak dokumenty sądowe mówią wyraźnie, że Jeffrey Epstein wykorzystał w 2015 roku trzy 12-letnie dziewczynki, które przyleciały z Francji w celu seksualnym – opisuje sprawę gazeta „Daily Mail”. Te nowe zarzuty wysunęła oskarżycielka Epsteina - Virginia Roberts Giuffre - która twierdzi, że została wykorzystana jako „niewolnica seksualna” przez finansistę milionera oraz jego dziewczynę Ghislane Maxwell, kiedy miała 15 lat (w 1999 roku).

Giuffre wysunęła zarzuty w pozwie cywilnym wniesionym przez biuro adwokata w Miami w 2015 roku. Zarzut ten miał obalić ugodę, zgodnie z którą Epstein otrzymał w 2008 r., zaledwie 13 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do seksu z nieletnim. Giuffre oświadczyła także, że francuskie trojaczki były darem od długoletniego znajomego Epsteina i częstego gościa Jean-Luca Brunela.

Jeffrey przechwalał się tym, że spotkał dwunastolatki z Francji, ponieważ były one biedne, a ich rodzice potrzebowali pieniędzy

- powiedziała Giuffre. Oświadczyła także, że widziała trzy dziewczynki na własne oczy i że Epstein wielokrotnie opisywał jej, w jaki sposób masowały go i uprawiały z nim seks. Następnego dnia po urodzinach zostały odwiezione do Francji.

„Epstein opowiedział mi także, jak Brunel kupił je w Paryżu od rodziców, oferując im pewną sumę pieniędzy, wizy i perspektywy kariery modelki. Śmiejąc się przez cały czas, Jeffrey twierdził, że to absolutnie genialne, jak łatwo pieniądze mogą wpływać na wszystkie dziedziny życia. Jego zdaniem można było wszystkich i wszystko kupić".

Inny proces cywilny z udziałem Giuffre'a dotyczy werbowania przez Brunela i Epsteina młodych dziewcząt z Ameryki Południowej i Europy Wschodniej do uprawiania z nim seksu. Obaj biznesmeni obarczali dziewczęta kosztami wynajmu mieszkania, a następnie zmuszali je do sprzedaży swych ciał za pieniądze poprzez seks oraz pornografię.  

Epstein został aresztowany w zeszłym miesiącu pod zarzutem zorganizowania siatki handlarzy nieletnimi dziewczętami a następnie wykorzystywania ich jako niewolnice seksualne. 

10 sierpnia został znaleziony martwy w swej celi na Manhattanie. Do końca nie przyznawał się do winy.

Śmierć Epsteina nastąpiła zaledwie 24 godziny po tym, jak ujawniono ponad 2000 stron nowych dokumentów opisujących przerażające zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt.