Wałęsa w trakcie kąpieli, w kościele i... w klatce. Takie zdjęcia tylko na profilu byłego prezydenta

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska oraz facebook.com/lechwalesa/

  

Internetowy ekshibicjonizm to zjawisko dość powszechne w dzisiejszych czasach. Niektórzy nie mogą żyć bez internetu i nawet, gdy wypoczywają, to zalewają media społecznościowe zdjęciami i relacjami. Przykładem takiego zachowania jest były prezydent Lech Wałęsa. Choć obecnie wypoczywa, to na jego profilach pojawiają się... dość dziwne zdjęcia.

Lech Wałęsa na miejsce letniego wypoczynku wybrał luksusowe sanatorium w Świeradowie-Zdroju, w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. Dla 4,5 tysięcznego miasteczka przyjazd byłej głowy państwa to nie lada atrakcja. Jednak dzięki bogatej relacji zdjęciowej w mediach społecznościowych, wypoczynek Wałęsy mogą śledzić wszyscy. Nie wiadomo jednak, czy aż takie zdjęcia chcielibyśmy oglądać.

Trzeba przyznać, że Wałęsa publikuje na profilach w mediach społecznościowych... dość oryginalne zdjęcia. To nie tylko górskie widoki, ale także kulisy jego kąpieli czy zabiegów.

Są też piesze wycieczki, choć tu internauci wielokrotnie zwracają prezydentowi uwagę na obuwie. Na szlaki wybrał się bowiem w sandałach, a to może grozić poważną kontuzją.

Wałęsa dużo zwiedza, co zobaczyć możemy na kolejnych fotografiach. Jedna z nich zyskała sporą popularność. Były prezydent pozuje przy urządzeniu podpisanym... "leśne cymbały".

Na profilu Wałęsy pojawiły się także zdjęcia... z mszy świętej. Choć kościół nie jest raczej odpowiednim miejscem do tego, by "cykać" fotografie telefonem.

Ale prawdziwy szał spowodowało dopiero najnowsze zdjęcie Wałęsy. Widzimy, jak zamknięty jest w klatce. Podpis mówi sam za siebie: "wszystko jest możliwe"...

"Czy ktoś może wytłumaczyć, dlaczego na profilu Wałęsy pojawiają się takie zdjęcia?"

- pyta jeden z internautów.

Na to pytanie ciężko jednak znaleźć odpowiedź. Jednego możemy być pewni - do końca pobytu Wałęsy w Świeradowie-Zdroju zobaczymy zapewne jeszcze niejedno ciekawe zdjęcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przywódca Huti: Zaprzestaniemy ataków na Arabię Saudyjską. "Czekamy na pozytywną odpowiedź"

zdjęcie ilustracyjne / By Henry Ridgwell (VOA) - Yemen Fighting Intensifies as Fears Grow of Sectarian Conflict, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70173465

  

Przywódca jemeńskich rebeliantów Huti Mahdi al-Maszat ogłosił w piątek wieczorem, że jego oddziały zaprzestaną ataków na Arabię Saudyjską i będą oczekiwać na "pozytywną odpowiedź" w nadziei na zakończenie pięcioletniej wojny.

Wypowiedź al-Maszata, który pełni funkcję prezydenta Rady Politycznej Huti, została wyemitowana przez należącą do nich telewizję satelitarną al-Masirah.

Maszat wystąpił w piątek w telewizji w związku z rocznicą zdobycie przez milicje Huti stolicy kraju, Sany, 21 września 2014 r. Zapowiedział "wstrzymanie wszelkich ataków na terytorium Arabii Saudyjskiej", w nadzieli na to, że "odpowiedzią na ten gest będzie jeszcze bardziej znaczący gest" ze strony Rijadu.

Huti występują z tą inicjatywą, „aby osiągnąć pokój poprzez poważne negocjacje, które mają doprowadzić do narodowego pojednania, i nie wykluczać nikogo (...), by oszczędzić krew Jemeńczyków i osiągnąć powszechną amnestię" - wyjaśnił Maszat.

Rijad przewodzi koalicji walczącej z milicjami Huti, które wspiera Iran. Huti wzięli na siebie odpowiedzialność za sobotni atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej.

Również w piątek Hassan Nasrallah, przywódca libańskiego Hezbollahu, który także wspierany jest przez Iran, wezwał w telewizyjnym wystąpieniu Rijad i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), by zakończyły wojnę w Jemenie, ponieważ w przeciwnym wypadku muszą się liczyć z kolejnymi atakami na swoje terytoria.

Nasrallah dodał, że skoro jeden atak ograniczył o połowę produkcję saudyjskiej ropy, to należy się zastanowić, „czego dokona następny atak".

Huti jeszcze w środę grozili, że celem ich ataków mogą być dziesiątki kolejnych miejsc w ZEA. Rzecznik armii Huti Jahija Sari oświadczył, że rebelianci mają obecnie do dyspozycji nowe drony, napędzane "normalnymi i odrzutowymi silnikami", które mogą także dotrzeć do celów położonych głęboko w Arabii Saudyjskiej.

Celem sobotnich ataków były instalacje naftowe saudyjskiego koncernu Aramco w Bukajku i Churajsie na wschodzie Arabii Saudyjskiej. Według sprzymierzonego z Huti Iranu miało być "ostrzeżeniem" dla Saudyjczyków.

Rijad i Waszyngton o ataki oskarżają właśnie Iran. Prezydent Donald Trump nałożył w związku z tym w piątek kolejne sankcje na Teheran, które obejmą między innymi Bank Centralny Iranu, Irański Narodowy Fundusz Rozwoju, które wspierają finansowo irańską Gwardię Rewolucyjną, siły Al-Kuds, czyli elitarną jednostkę Gwardii Rewolucyjnej, oraz libański Hezbollah.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, gdy społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konflikt nasilił się, gdy w marcu 2015 roku interwencję w Jemenie rozpoczęła międzynarodowa koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej (Bahrajn, Bangladesz, Egipt, Jordania, Katar, Kuwejt, Maroko, Senegal, Sudan i ZEA).

Koalicja walczy tam pod hasłem przywrócenia do władzy prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Hadiemu podlega tylko południowa część kraju; Huti kontrolują terytoria na północy i zachodzie, w tym stolicę Sanę.

Według ONZ wojna w Jemenie pochłonęła od 2015 roku prawie 10 tys. ofiar i wywołała jeden z "największych kryzysów humanitarnych na świecie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl