Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

„TAK dla futbolu, NIE dla tęczy LGBT”. Nikt nie może być zmuszany do noszenia symbolu z którym się nie zgadza

W swoim "marszu przez instytucje" genderyści nie zapomnieli o sporcie. Symbole LGBT zagościły już na dobre na niektórych stadionach piłkarskich, a zawodnicy odmawiający noszenia symbolu tęczy w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, byli szykanowani. - Nikt nie powinien być zmuszany do noszenia symbolu lub hasła, z którym się nie zgadza. Chcemy, żeby piłka nożna była sportem, który jest przyjazny dla wszystkich - czytamy w petycji "TAK dla futbolu, NIE dla tęczy LGBT", skierowanej do przewodniczącego FIFA Gianni Infantino

Zdjęcie ilustracyjne
youtube.com/print screen/@Ostatni Gwizdek

FIFA wielokrotnie karała kluby piłkarskie za prezentowanie podczas meczów symboli politycznych. Federacja za symbole polityczne uznawała także np. banery, czy tzw sektorówki, przypominające niekwestionowane przez nikogo wydarzenia historyczne.

Podczas meczu eliminacji Ligi Mistrzów na jednej z trybun przy Łazienkowskiej kibice Legii wywiesili ogromny transparent z napisem: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi". Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

Za patriotyczną oprawę Legia została ukarana grzywną w wysokości 35 tys. euro.

Okazuje się jednak, że zupełnie inne zasady dotyczą symboli LGBT. Przedstawiciele sportowej organizacji „Let All Play” sporządzili raport, w którym uznają, że symbole środowisk LGBT, są znakami politycznymi, zakazanymi przez zasady zawarte w regulaminie FIFA.

"W międzynarodowych meczach piłki nożnej niektóre kluby piłkarskie wymagają od zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na swoich koszulkach. Reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami. Są też zespoły, w których kapitanowie muszą nosić tęczowe opaski kapitańskie. Na niektórych stadionach umieszczono nawet tęczowe flagi w narożnikach boiska"

- informuje „Let All Play”.

Zgodnie z raportem organizacji Let All Play, “FIFA ma obowiązek zapewnić, by zawodnicy byli oceniani na podstawie swoich umiejętności piłkarskich, a nie poglądów politycznych lub wierzeń religijnych.

"Nikt nie powinien być zmuszany do noszenia symbolu lub hasła, z którym się nie zgadza.
Chcemy, żeby piłka nożna była sportem, który jest przyjazny dla wszystkich"

- czytamy w petycji "TAK dla futbolu, NIE dla tęczy LGBT", skierowanej do przewodniczącego FIFA Gianni Infantino.

Według organizacji „Let All Play” FIFA powinna egzekwować własne zasady, bo "zawodnicy, którzy odmówili noszenia tęczy w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, byli szykanowani ryzykując możliwości dalszego rozwoju swojej kariery".

Raport „Let All Play” w wersji angielskiej można przeczytać TUTAJ.

 

 

 


 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#LGBT #piłka nożna #FIFA #petycja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo