Hejt oraz reperkusje. Z aktorami zerwano umowy, bo sprzeciwili się ideologii LGBT+

Kolejni aktorzy mówią o ostracyzmie, z jakim spotykają się w swoim środowisku - ma to związek z komentowaniem spraw dotyczących ruchu i ideologii LGBT. Kilka dni temu z hejtem spotkał się aktor Redbad Klynstra-Komarnicki. Teraz o tym, co spotkało go za wyrażanie swoich opinii, opowiedział Jarosław Jakimowicz. Aktor poinformował, że producenci jednego z seriali "zrezygnowali z niego" w związku z jego wypowiedziami.

zdjęcie w tle: pixabay.com/CC0/lillen; Jarosław Jakimowicz: screen TVP Info

Do opinii publicznej dociera coraz więcej informacji o środowiskowym ostracyzmie i hejcie, z jakim spotykają się osoby krytykujące ideologię LGBT i część głoszonych przez ruch postulatów. Jedną z pierwszych takich osób w Polsce była znana i utytułowana windsurferka, Zofia Klepacka. Gdy otwarcie skrytykowała wprowadzenie przez Rafała Trzaskowskiego w Warszawie tzw. deklaracji LGBT+, ze strony nieprzychylnych jej środowisk pojawiły się głosy, by odebrać jej... dotychczasowe tytuły i medale osiągnięte w zawodach sportowych.

https://niezalezna.pl/260918-to-juz-nie-taktyka-salami-homoterrorysci-rabia-siekiera-cel-zofia-klepacka

Klepacka o hejcie, jaki ją spotkał, mówiła w rozmowie z portalem niezalezna.pl oraz "Gazetą Polską".

- Kiedy prezydent Trzaskowski podpisał Kartę LGBT+, przeżyłam szok. Oni (środowiska LGBT – red.) oczekują tolerancji, a sami hejtują, wyzywając np. mnie właśnie za udostępnienie okładki „Gazety Polskiej”. Ta rzekoma tolerancja działa tylko w jedną stronę. Środowiska lewackie mogą mówić o „nas” różne, czasem skandaliczne rzeczy, a kiedy spotykają się z odpowiedzią, krytyką albo innym punktem widzenia, to jest to już ich zdaniem „mowa nienawiści”

- mówiła Zofia Klepacka.

Utytułowaną windsurferkę głośno krytykowali również niektórzy celebryci oraz osoby ze środowiska aktorskiego. Wsparcia udzielił jej jednak aktor Jarosław Jakimowicz, który otwarcie poparł jej sprzeciw wobec warszawskiej karty LGBT+. 

Stanowisko Jakimowicza spotkało się jednak z reperkusjami, o których sam aktor opowiadał na antenie TVP Info. Miał on stracić rolę w jednym z seriali "w związku z jego wypowiedziami".

Kilka dni temu pisaliśmy również o hejcie, z jakim spotkał się aktor Redbad Klynstra-Komarnicki. Powodem było pytanie, które zadał na Twitterze: "Czy w PL pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?".

W przesłanym naszej redakcji oświadczeniu, pochodzący z Holandii aktor podkreślił, że jego "holenderskim doświadczeniem jest istnienie partii Pedofilów (2006-2010), której jednym z głównych celów była legalizacja związków między dorosłymi i dziećmi od 12. roku życia, w tym pośrednio zmianę kwalifikacji pedofilii z „dewiacji seksualnej” na „orientację seksualną”".

Jego zdaniem, "polski ruch LBGTQ+ jako ruch funkcjonujący w przestrzeni publicznej powinien moim zdaniem, określić publicznie i w sposób jasny swój stosunek do pedofilów i pedofilii jako takiej".

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Jarosław Jakimowicz #LGBT+ #Redbad Klynstra-Komarnicki #Zofia Klepacka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo