Startować, albo nie startować – oto jest pytanie! Hartwich znów zmieniła zdanie?

Iwona Hartwich / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sporo emocji wywołało oświadczenie Iwony Hartwich, znanej działaczki od „apolitycznych protestów” w Sejmie, związanych ze środowiskiem niepełnosprawnych. Cała sytuacja przypomina już kiepską telenowelę... Hartwich najpierw potwierdziła oficjalnie plotki na temat swojego ewentualnego startu w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej, by zaledwie po kilku dniach obrazić się na Schetynę i zapowiedzieć wycofanie swojej kandydatury. Wszystko wskazuje na to, że w sprawie nastąpił kolejny zwrot akcji... Szczegóły ujawniła Katarzyna Lubnauer.

Niepełnosprawny syn Iwony Hartwich jest radnym w Toruniu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, ale jego matka mierzy wyżej. Miała być kandydatką do Sejmu, ale zrezygnowała po tym, jak okazało się, że Grzegorz Schetyna dał jej siódme miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej, zamiast trzeciej pozycji.

Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3 na które się zgodziłam. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7.
- napisała w emocjonalnym wpisie na Facebooku.

Sytuacja szybko jednak uległa zmianie, a Iwona Hartwich postawiła Koalicji Europejskiej ultimatum.

Być może została popełniona jakaś pomyłka i stąd to nieporozumienie. Możemy to tak nazwać. Jeśli będę miała to miejsce, które miałam obiecane, absolutnie startuję, nie oglądam się za siebie.
- przekonywała


Wygląda na to, że dopięła swego, bowiem Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Dominiką Wielowieyską na antenie TOK FM ujawniła, że Hartwich będzie na listach Koalicji Europejskiej.

Iwona Hartwich ma bardzo duże doświadczenie związane z walką o prawa osób niepełnosprawnych. Wszystko wskazuje na to, że będzie na trzecim miejscu i będzie kandydować z list Koalicji Obywatelskiej.
- mówiła Katarzyna Lubnauer.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, TOK FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w supermarkecie! Są ofiary śmiertelne, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl