Żarty się skończyły. Wałęsa ogłasza... "pospolite ruszenie". I mówi, co każdy powinien zrobić

Lech Wałęsa / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zbliżają się wybory parlamentarne, a to oznacza, że zwiększoną aktywność rozpoczyna też Lech Wałęsa. Były prezydent na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił dziś... pospolite ruszenie. Wałęsa uważa, że każdy obywatel posiadający dobrą wolę powinien wziąć udział w kampanii wyborczej - czyli rozwieszać bannery, roznosić ulotki i namawiać do głosowania. Ale tylko na wybrane partie.

Lech Wałęsa we wrześniu skończy 75 lat, ale na emeryturę wybrać się nie zamierza. Choć nie jest już czynnym politykiem, to jednak aktywnie uczestniczy w życiu politycznym kraju, bezgranicznie wspierając dzisiejszą opozycję. Koszulka z napisem "Konstytucja" nie znika z jego garderoby, a on sam jeździ po kraju i krytykuje obecnie rządzących.

Dziś na stronie "Gazety Wyborczej" ukazał się tekst, w którym sam Lech Wałęsa nakreślił odezwę do Polaków. Trzeba przyznać, że miało być podniośle, a wyszło... jak wyszło.

"Wzywam do pospolitego ruszenia w obronie europejskich, demokratycznych i cywilizacyjnych wartości. Każdy obywatel posiadający dobrą wolę powinien przyłączyć się do kampanii wyborczej. Reaktywowany przeze mnie Komitet Obywatelski inicjuje przedsięwzięcie pod nazwą Obywatelska Pomoc Wyborcza”

- zapowiedział Lech Wałęsa.

Na czym miałaby polegać ta "pomoc wyborcza"? Między innymi na tym, by udostępniać miejsca na plakaty i bannery wyborcze, roznosić ulotki czy namawiać do głosowania. Oczywiście na "demokratyczne partie".

"Musimy wesprzeć demokratyczne partie, pomóc w udostępnianiu miejsc na plakaty i bannery, roznoszeniu ulotek, namawianiu do głosowania, przekonywania do udziału w komisjach wyborczych oraz pracowania jako mężowie zaufania i obserwatorzy. Los kraju znajduje się w rękach obywateli"

- dodał były prezydent.

Biorąc pod uwagę totalny rozpad Koalicji Europejskiej (Obywatelskiej), o pospolite ruszenie we wspólnej sprawie może być trudno. Ale cóż - Wałęsa przynajmniej próbował...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Wyborcza

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl