Niemcy fetują powrót Rosji do Rady Europy. „F*ck you” - odpowiada Garri Kasparow!

Garri Kasparov / facebook.com/GKKasparov

  

Nie milkną echa nocnego głosowania, w którym Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przegłosowało rezolucję, przywracającą rosyjskiej delegacji pełne prawo głosu w tym gremium. Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Tak zdecydowało to gremium w głosowaniu, które w nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się w Strasburgu. Głos rosyjskiej delegacji na Zgromadzeniu został zawieszony w 2014 r. w związku z inwazją na Krym. Z powrotu Rosji do Rady Europy niezwykle cieszą się Niemcy, tymczasem ich zapał szybko studzi słynny szachista i działacz kandydat na prezydenta Rosji w 2008 roku, lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego Garri Kasparow.

Kasparow odpowiedział na komunikat niemieckiego MSZ, w którym pojawia się informacja, o tym, że minister Heiko Maas „z zadowoleniem przyjmuje kompromis osiągnięty ws. Rosji”

„To dobra wiadomość dla rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego”.
- czytamy w niemieckim komunikacie.

Na reakcję lidera Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego nie trzeba było długo czekać. Odpowiadając niemieckiemu MSZ-owi słynny szachowy mistrz nie przebierał w słowach.

W imieniu rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego zmuszonego do życia za granicą: pieprzcie się. Uspokojenie dyktatora i nagradzanie agresji pogorszy sytuację, zawsze tak jest. Francja, Niemcy, stare marzenie o Europie i świecie rządzonym przez prawo, a nie siłę broni, to koniec. 198 Holendrów zabitych przez Rosję podczas lotu MH17, a 8 z 10 holenderskich delegatów popiera dziś dziś Putina. Hańba.  Jest to kapitulacja gorsza niż w Monachium w 1938 r.
- napisał Garri Kasparow.


 

 
 

 

facebook.com/GKKasparov

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa śledztwo w głośnej sprawie Tomasza Grodzkiego. Ujawniamy: Jest już ponad 50 świadków!

Tomasz Grodzki / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Już 55 osób zostało przesłuchanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji w Szpitalu Szczecin–Zdunowo – dowiedział się nieoficjalnie portal Niezależna.pl. Są to między innymi byli pacjenci prof. Tomasza Grodzkiego, a także ich rodziny i znajomi.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo zostało wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po tym jak prof. Agnieszka Popiela ogłosiła na Facebooku, że musiała zapłacić 500 dolarów za operacje swojej mamy. Od początku grudnia ub.r. nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Jak udało nieoficjalnie ustalić portalowi niezalezna.pl, funkcjonariusze ze szczecińskiej delegatury CBA przesłuchali już 55 osób. Są to świadkowie, którzy potwierdzają przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego w okresie kiedy był ordynatorem i dyrektorem Szpitala Szczecin-Zdunowo. Są to nie tylko byli pacjenci, ale także ich rodziny i znajomi.

Część z tych osób opowiedziało swoje świadectwa w Radiu Szczecin i "Gazecie Polskiej". Ale jest też wielu świadków, którzy zgłosili się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego po tym, gdy CBA zwróciło się z apelem do świadków. Biuro informowało, że wszystkie osoby, które dały się uwikłać w proceder wręczania korzyści majątkowych, mają możliwość skorzystania z klauzuli niekaralności wynikającej z artykułu 229 kodeksu karnego.

[poolecam:https://niezalezna.pl/311752-grodzki-wzial-pieniadze-od-umierajacej-mowi-jej-maz-nowy-swiadek-w-aferze-kopertowej]

"Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ściągania"

- czytamy w komunikacie Biura.

[polecam:https://niezalezna.pl/311960-grodzki-kontratakuje-marszalek-senatu-pozywa-profesor-agnieszke-popiele]

Apel o ujawnianie przestępstwa korupcyjnego nie spodobał się mediom sprzyjającym opozycji totalnej. W ubiegłym miesiącu dziennikarz "Gazety Wyborczej", który niewiele wie na temat toczącego się śledztwa, tak tłumaczył akcje CBA swoim czytelnikom:

„Materiał dowodowy w śledztwie jest słaby, mimo wielotygodniowej kampanii rządowych i prawicowych mediów, które każdego dnia oskarżają marszałka Grodzkiego o korupcję, powołując się na anonimowych informatorów”

Osoby, które zdecydowały się zeznawać CBA i prokuraturze są pouczone o odpowiedzialności karnej jaka wiąże się za składania fałszywych wyjaśnień. Wbrew temu, co mówią politycy Platformy Obywatelskiej i związane z nimi media, nie są to osoby anonimowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts