Niemcy fetują powrót Rosji do Rady Europy. „F*ck you” - odpowiada Garri Kasparow!

Garri Kasparov / facebook.com/GKKasparov

  

Nie milkną echa nocnego głosowania, w którym Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przegłosowało rezolucję, przywracającą rosyjskiej delegacji pełne prawo głosu w tym gremium. Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Tak zdecydowało to gremium w głosowaniu, które w nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się w Strasburgu. Głos rosyjskiej delegacji na Zgromadzeniu został zawieszony w 2014 r. w związku z inwazją na Krym. Z powrotu Rosji do Rady Europy niezwykle cieszą się Niemcy, tymczasem ich zapał szybko studzi słynny szachista i działacz kandydat na prezydenta Rosji w 2008 roku, lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego Garri Kasparow.

Kasparow odpowiedział na komunikat niemieckiego MSZ, w którym pojawia się informacja, o tym, że minister Heiko Maas „z zadowoleniem przyjmuje kompromis osiągnięty ws. Rosji”

„To dobra wiadomość dla rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego”.
- czytamy w niemieckim komunikacie.

Na reakcję lidera Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego nie trzeba było długo czekać. Odpowiadając niemieckiemu MSZ-owi słynny szachowy mistrz nie przebierał w słowach.

W imieniu rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego zmuszonego do życia za granicą: pieprzcie się. Uspokojenie dyktatora i nagradzanie agresji pogorszy sytuację, zawsze tak jest. Francja, Niemcy, stare marzenie o Europie i świecie rządzonym przez prawo, a nie siłę broni, to koniec. 198 Holendrów zabitych przez Rosję podczas lotu MH17, a 8 z 10 holenderskich delegatów popiera dziś dziś Putina. Hańba.  Jest to kapitulacja gorsza niż w Monachium w 1938 r.
- napisał Garri Kasparow.


 

 
 

 

facebook.com/GKKasparov

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tragedii otwarto szlak na Giewont

/ / pxhere.com/teknikel/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Popularny szlak turystyczny na Giewont został we wtorek otwarty po remoncie. Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia i od tego dnia był zamknięty.

Remont szlaku na kopułę szczytową Giewontu był planowany przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) od dłuższego czasu, ale tragiczna w skutkach burza przyspieszyła tę decyzję. Podczas sierpniowej burzy zniszczone zostały łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Przez pioruny zostały też skruszone skały, po których wiedzie szlak.

"Przy szlaku zainstalowano nowe łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Zostały one zamontowane w miejscu starych, zniszczonych lub zerwanych łańcuchów. Sama ścieżka została ułożona na nowo w starym śladzie. Dotychczasowa ścieżka była już mocno naruszona, nie tylko przez burzę, ale i przez na przykład schodzące tamtędy lawiny. Z kopuły szczytowej zostały usunięte luźne, niestabilne skały, które mogłyby być niebezpieczne dla turystów"

– poinformował leśniczy TPN Marcin Strączek–Helios.

22 sierpnia od uderzeń piorunów zginęły na Giewoncie 4 osoby w tym dwoje dzieci, a ponad 150 osób odniosło obrażenia. Dwoje ciężko rannych dzieci nadal przebywa w szpitalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl