„Rodzice Brauna mieszkają w Ameryce, zawoziłem go do amerykańskiej Częstochowy. Teraz to okupant”

  

- Jeżeli Grzegorz Braun w czasie manifestacji koło ambasady amerykańskiej mówi, że przechodzimy koło ambasady okupanta, a wojska amerykańskie porównuje do sowieckich, to czuje się jak kolaborant, bo płacę w Ameryce podatki. Podobnie jak rodzice Brauna, którzy mieszkają w Buffalo. Parę lat temu zawoziłem go do amerykańskiej Częstochowy. A potem dokonał wolty i dziś szkodzi Polsce. Widzę przewrotność w tej jego krasomówczości – mówi Tadeusz Antoniak, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii, który dziś o 22.30 będzie gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Tadeusz Antoniak to jeden z twórców sukcesu Polonii amerykańskiej, jakiego nie było od dziesięcioleci. Jak powiedział niedawno Steve Bannon, były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa, bez głosów Polaków nie zostałby on prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Polonia, w tym Kluby Gazety Polskiej nawiązały bliską współpracę w amerykańskimi Republikanami, która pomogła z zawarciu korzystnych umów między Polską i Ameryką. Odpowiedzią jest rosyjska kontrakcja, również wśród Polonii.

- Nie pokazujemy personalnie, że ktoś jest agentem rosyjskim. Pokazujemy pewne mechanizmy tak na terenie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych

– mówi o tych sporach Tadeusz Antoniak.

W „Wywiadzie z chuliganem” opisze on geografię grup, które chcą rozbić polsko-amerykańskie porozumienie wśród Polonii.

- Liderem tego „ugrupowania” związanego z Konfederacją jest niejaki Wojciech Jeśman, który w 1978 r. wstąpił do KSS KOR, potem był internowany. Jak się przyznał, był w przeszłości „głupim liberałem”, a w tej chwili jest skrajnym narodowcem, który sławi Polskę słowiańską w sojuszu z Moskwą. Ma kontakty w Norwegii z niejakim Bogdanem Kulasem, który współpracuje z Eugeniuszem Sendeckim i jego Telewizją Narodową oraz Aleksandrem Jabłonowskim, który twierdzi, że Konfederacja Targowicka była ważna i dla Polski potrzebna

– wyjaśnia.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w każdą sobotę o 16.00, telewizyjna premiera w Republice w każdą niedzielę o 22.30.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl