„Polski Przedsiębiorca 2018 Gazety Polskiej Codziennie”. Znamy laureatów!

/ twitter.com/Cyntia_Harasim

  

Polski patriotyzm gospodarczy ma swoich liderów, których wyłonił Konkurs „Polski Przedsiębiorca 2018 Gazety Polskiej Codziennie”. To już czwarta edycja tego wydarzenia poświęconego producentom, eksporterom, menadżerom, filantropom skutecznie wspierającym rozwój polskiej gospodarki. List do zebranych skierował premier Mateusz Morawiecki. „Cieszę się, ze już po raz czwarty mamy okazję docenić najlepszych z najlepszych - współtwórców polskiej gospodarki”.

Wzorem lat ubiegłych, laureaci zostali wyłonieni przez Kapitułę Konkursu złożoną z przedstawicieli partnerów instytucjonalnych przedsięwzięcia: Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Instytutu Staszica. W skład Kapituły wchodzili również reprezentanci organizacji ekonomicznych i naukowych: Centrum im. Adama Smitha, Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, Instytutu Jagiellońskiego oraz Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa, a także przedstawiciele rynku medialnego: Gazety Polskiej Codziennie oraz Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego. Partnerem strategicznym Konkursu, którego przedstawiciele również zaszczycili obrady Kapituły, jest PKO Bank Polski lider polskiego sektora bankowego.   

Nagroda Gazety Polskiej Codziennie przyznawana jest osobom indywidualnym w kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, filantrop. Przyznane zostały także wyróżnienia redakcji „Gazeta Polska Codziennie” oraz Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.

Laureaci Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2018 Gazety Polskiej Codziennie”:

Kategoria Innowator - Dawid Cycoń, prezes ML System SA
Kategoria Eksporter – Krzysztof Pawiński, prezes MASPEX Sp. z o.o.
Kategoria Lider Przemysłu - Dariusz Blocher, prezes Budimex SA  
Kategoria Małe i Średnie Przedsiębiorstwa – Urszula Kurtiak i Edward Ley, Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley  
Kategoria Filantrop – Małgorzata i Jerzy Wiśniewscy, właściciele Grupy PBG SA
 

Wyróżnienie dziennika „Gazeta Polska Codziennie” otrzymał Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA

Kontrakt warty 4 miliardy złotych rocznie, połowa polskiego eksportu to KGHM. KGHM podbił chiński rynek, zwiększając polskie obroty. Drugi sukces to uratowanie Sierra Gorda w Chile. Udało się zrobić biznes. Tych sukcesów nie zauważamy, bo one są zbyt duże. Nie zauważamy tego, że nagle gdzieś wokół nas dzieją się wydarzenia historyczne. Takim wydarzeniem był podbój Chin przez polską firmę. Tego typu rzeczy musimy zauważyć. Tę wielką rzecz dokonał Marcin Chludziński. Bardzo gratuluję.
- mówił Tomasz Sakiewicz wręczając wyróżnienie prezesowi KGHM Polska Miedź SA.

Wyróżnienie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa otrzymała natomiast Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii .

To wyróżnienie należy się przede wszystkim przedsiębiorcom. To ponad 2 miliony małych i średnich firm buduje polski sukces gospodarczy. Staramy się przede wszystkim państwu służyć i odpowiadać na państwa potrzeby. Staraliśmy się nie zepsuć tego, co rozpoczęliśmy, czyli dobrze kontynuować rozpoczętą przez premiera Mateusza Morawieckiego pracę. Po drugie - stworzyć jasne reguły gry, które w Polsce przez wiele lat nie były respektowane. Chcieliśmy, by benefity ze wzrostu gospodarczego czerpali wszyscy obywatele w Polsce. Kultura pracy z przedsiębiorcą powoli w Polsce się zmienia. Przed nami wiele ważnych projektów. Pracujemy przede wszystkim po to, żeby prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce było realizacją planów, marzeń i pomysłów. Gazeta Polska wykonuje ważną prace w jednym obszarze - przypomina, że bez silnej polskiej marki, bez przywiązania do polskich produktów, nie zbudujemy silnej polskiej gospodarki.
- mówiła odbierając wyróżnienie minister Emilewicz.

Patroni honorowi: Minister Inwestycji i Rozwoju, Minister Energii , Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Finansów, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw.  
Patronat: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Patronaty medialne: : Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Niezależna.pl, Vod.Gazeta Polska , TVP Info, RDC
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl