Ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Korowód! "Jesteśmy różni, łączy nas Polska" [ZDJĘCIA]

/ fot. Anna Krajkowska/Gazeta Polska

Dziś ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Korowód. O 17.00 wyruszył z pl. Teatralnego i ulicami Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską i Mazowiecką dotarł Placu Piłsudskiego. To pierwsze takie wydarzenie, które inspirowane było m.in. polonijnymi paradami w Stanach Zjednoczonych. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Biało-Czerwonego Korowodu.

Biało-Czerwony Korowód to okazja do prezentacji orkiestr, zespołów tanecznych, teatralnych, plastycznych, rekonstruktorskich oraz promocji tradycji krajowych i regionalnych, w tym również mniejszych miejscowości, twórczości pochodzących z nich artystów oraz osiągnięć polskich firm. 

„Jesteśmy różni, łączy nas Polska” – właśnie pod takim hasłem przebiegło wydarzenie organizowane przez Fundację Promocji Kultury i Historii Polski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Za inspirację w organizacji korowodu posłużyły m.in. polonijne parady w Stanach Zjednoczonych, parady irlandzkie w dniu św. Patryka, lokalne przemarsze 3-majowe i odbywające się 11 listopada oraz juwenalia studenckie. Jak zapowiadają organizatorzy, ma to być impreza coroczna.

Pochód w swoim założeniu ma dać Polakom okazję do zamanifestowania miłości do Ojczyzny. Celem widowiska jest także pobudzenie miejscowych społeczności, budowanie więzi między Polakami mieszkającymi w kraju i zagranicą, zaprezentowanie działań na rzecz rozwoju Polski, pokazanie wszystkim atrakcyjności kraju oraz kreatywności i optymizmu jego obywateli. Nie mniej istotne jest uwidocznienie typowego dla Polaków zamiłowania do czerpania z tradycji oraz odwagi do podejmowania nowych wyzwań.

Barwny, głośny korowód skupił m.in. rekonstruktorów przedstawiających narodowe tradycje oraz grupy przybliżające tradycje lokalne – występujące w strojach regionalnych czy prezentujące charakterystyczne miejscowe produkty i obiekty. Wydarzenie uzupełniły pokazy wybiegające w przyszłość, w tym oryginalnych pojazdów skonstruowanych przez studentów czy osiągnięcia polskiej nauki. Do wydarzenia dołączyli Polacy ze Wschodu i Zachodu oraz sportowcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts