Kompromitacja Biedronia. Tym wpisem pokazał, o co mu chodzi. Nie wytrzymał nawet Czarzasty!

Robert Biedroń / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Robert Biedroń nie ukrywa swojej niechęci do Kościoła Katolickiego. Robił to już w Ruchu Palikota, a teraz - gdy założył ugrupowanie Wiosna - antyklerykalizm jest jednym z podstawowych postulatów w kampanii wyborczej. Opowiada o tym na prawo i lewo, aż w końcu włożył kij w mrowisko. Ten wpis na Twitterze wywołał burzę, o jakiej Biedroń chyba sam nie myślał. Ostro skrytykował go nawet... Włodzimierz Czarzasty.

Biedroń tym razem posunął się jednak o krok dalej. Wrzucił do sieci zdjęcie policjantów, niosących krzyż podczas nabożeństwa. Napisał, że gdy Wiosna dojdzie do władzy, to "się to zmieni".

Takie słowa wywołały oburzenie Polaków. W komentarzach nie brakuje krytycznych opinii. Jedną z nich napisał wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "To zupełnie, jak za Stalina" - skomentował w swoim stylu.

Jedno, ale za to bardzo ważne pytanie zadała Biedroniowi minister Jadwiga Emilewicz. Niestety, bez odpowiedzi.

Inni przypominali, że Biedroniowi pomyliło się w obliczeniach.

Co ciekawe, ostra krytyka spotkała Biedronia także ze strony... Włodzimierza Czarzastego, szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak widać, nawet lewicowi działacze mają już dość prezentującego skrajne poglądy Biedronia. Czarzasty sugeruje liderowi Wiosny "refleksję nad sobą".

Jaki będzie ciąg dalszy Wiosny, opartej głównie na skrajnym antyklerykalizmie? Tego nie wiemy, ale jedna z internautek przypomniała, że jeden z polityków już kiedyś wojował z krzyżem. Jak skończył, wszyscy wiemy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sycylia i USA: wielka antymafijna operacja

/ QuinceMedia

  

18 osób aresztowano w Palermo na Sycylii i jedną w Nowym Jorku podczas wspólnej operacji włoskiej policji i FBI przeciwko cosa nostrze. To wynik śledztwa pod kryptonimem "New Connection", które ukazało mocne związki między gangami mafii w obu miastach.

W operacji po obu stronach Atlantyku uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy - podały włoskie media.

Akcja wymierzona była w sycylijską mafię z Palermo i gangi nowojorskie, zwłaszcza w potężną rodzinę Gambino.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszeń, powiązań z mafią, prania brudnych pieniędzy.

Wśród zatrzymanych jest burmistrz miejscowości Torretta Salvatore Gambino, który według śledczych był "do dyspozycji" mafijnego klanu.

Rozbity w wyniku operacji sycylijski gang z dzielnicy Passo di Rigano w Palermo kontrolował tam wszelką działalność gospodarczą, taką jak dostawy żywności, handel hurtowy, salony gry i hazard w sieci. Od każdej z tych aktywności pobierano haracz.

Wielka operacja przeciwko cosa nostrze została przeprowadzona na dwa dni przed 27. rocznicą zamachu na sędziego śledczego Paolo Borselino, zamordowanego w Palermo na zlecenie sycylijskiej mafii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl