Szef ZNP pochwalił się zrzutką dla nauczycieli. Już mówi się o "piątce Broniarza"

Sławomir Broniarz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sławomir Broniarz ogłosił wynik trwającej zbiórki pieniędzy dla strajkujących nauczycieli - nie dostaną bowiem wynagrodzenia za dni, w których nie pracują. Szef ZNP pochwalił się, że zebrano dotychczas trzy miliony złotych. Szybko pojawiły się żarty o "piątce Broniarza". Chodzi o 5 złotych dla każdego strajkującego nauczyciela.

Protest nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek i niedługo później ogłoszona została... zbiórka pieniędzy dla strajkujących, którzy nie będą mogli otrzymywać wypłaty, gdyż nie wykonują swojej pracy.

W celu rozpoczęcia zbiórki powołano społeczny komitet "Wspieram Nauczycieli", a w nim znaleźli się m.in. Krystyna Starczewska, Henryka Bochniarz, Anna Mucha, Jacek Żakowski czy Adam Strzembosz.

Dziś Sławomir Broniarz pochwalił się, że na koncie funduszu wsparcia dla strajkujących nauczycieli zebrano już trzy miliony złotych.

Pod jego wpisem nie brakuje krytycznych i prześmiewczych komentarzy.

Niektórzy kpią już o "piątce Broniarza". A konkretnie - że z tych 3 mln zł można wypłacić po 5 zł każdemu strajkującemu nauczycielowi.

To nie pierwszy raz, gdy głośny temat powoduje rozpoczęcie ogólnonarodowej mobilizacji w celu zebrania dużej sumy pieniędzy. Wystarczy przypomnieć sobie tylko zrzutkę na "nowe seicento" dla sprawcy wypadku, w którym ucierpiała ówczesna premier Beata Szydło. Tamte pieniądze jednak w tajemniczych okolicznościach zaginęły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Władze znoszą ograniczenia w Kaszmirze

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/NomanSaeed492

  

Władze w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru przywróciły łączność telefoniczną w niektórych częściach regionu, złagodzono też ograniczenia dotyczące przemieszczania się mieszkańców. W ocenie policji w regionie obecnie panuje spokój.

Administrator stanu Dżammu i Kaszmiru Shahid Choudhary przekazał, że restrykcje są łagodzone w przeważającej części regionu i że jeszcze w sobotę pracę wznowią tam urzędy. Na Twitterze uspokajał też, że Kaszmir dysponuje znaczącymi zapasami żywności i innych towarów.

Agencja prasowa PTI przekazała, że naziemna łączność została przywrócona w 17 z ponad 100 centrali telefonicznych w Śrinagarze, stolicy regionu, a także w innych jego częściach.

Wysoki rangą przedstawiciel władz indyjskich w Kaszmirze, B.V.R. Subrahmanyam zapowiedział, że w poniedziałek zostaną otwarte szkoły, a transport publiczny będzie przywracany stopniowo, w zależności od oceny sytuacji bezpieczeństwa.

Siły bezpieczeństwa w regionie w sobotę pozostawały w stanie gotowości po tym, jak dzień wcześniej w Śrinagarze setki osób po modłach wyszły na ulicy w antyrządowym proteście. Wśród haseł, jakie widniały na niesionych przez nich transparentach, przeczytać można było m.in. "Powstrzymajcie ludobójstwo w Kaszmirze, niech świat się obudzi". Część demonstrantów obrzuciła policjantów kamieniami i starła się z nimi; funkcjonariusze w odpowiedzi użyli gazu łzawiącego.

5 sierpnia Indie unieważniły artykuł 370. konstytucji, zapewniający specjalny status stanu Dżammu i Kaszmir, co formalnie zintegrowało indyjską część Kaszmiru z resztą państwa i zlikwidowało obowiązujące dotychczas daleko idące uprawnienia władz regionu.

W reakcji Pakistan, który podobnie jak Indie rości sobie prawa do całego Kaszmiru, obniżył rangę stosunków dyplomatycznych z Indiami; odwołał swojego ambasadora z Delhi i zdecydował o wydaleniu z Islamabadu ambasadora indyjskiego, zawieszono też dwustronny handel i połączenia kolejowe.

Spór o Kaszmir między Delhi a Islamabadem trwa od 1947 roku, kiedy brytyjskie Indie dzielone były na dwa odrębne państwa – Pakistan dla muzułmanów i Indie dla wyznawców hinduizmu; od tego czasu między krajami doszło do trzech wojen, w tym dwóch z powodu Kaszmiru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl