Rozmowy ze związkowcami przerwane. Rząd zwrócił się z prośbą do nauczycieli

Beata Szydło / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Rozmowy rządu z oświatowymi związkami zawodowymi zostały - na prośbę związków - przerwane do jutra do godz. 13.00. - Ponieważ nie ustaliliśmy dzisiaj stanowiska, poprosiłam stronę związkową, żeby rozważyła możliwość zawieszenia strajku na czas egzaminów. Żeby protest był oczywiście kontynuowany, jeżeli takie jest stanowisko związków, ale żeby na czas egzaminów ten protest został zawieszony - powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Ok. godz. 16.00 wznowiono rozmowy rządu wraz z oświatowymi związkami zawodowymi. Podczas popołudniowych rozmów swoje postulaty przedstawiły inne niż "Solidarność" organizacje związkowe. 

- Również niewiele odbiegają one od tych propozycji poprzednich, czyli 1000 zł. Są nieco zmniejszone, ale w sumie jest to kwota około 12 mld zł, które musiałyby dodatkowe wyłożone na stół w tym roku przez rząd z budżetu państwa. Cały czas oczywiście jest akceptacja pozostałych czterech punktów, w tej chwili rozmawiamy o podwyżce wynagrodzeń, w jakiej ona miałaby być wysokości

- powiedziała wicepremier Beata Szydło 

- Ponieważ nie ustaliliśmy dzisiaj stanowiska, poprosiłam stronę związkową, żeby rozważyła możliwość zawieszenia strajku na czas egzaminów. Żeby protest był oczywiście kontynuowany, jeżeli takie jest stanowisko związków, ale żeby na czas egzaminów ten protest został zawieszony

- dodała wiceszefowa rządu.

Po tej prośbie, strona związkowa poprosiła o przerwanie rozmów do jutra, do godziny 13.00. Rząd w tym czasie ma przyjrzeć się postulatom strony związkowej, a związkowcy - rozważyć prośbę wicepremier Szydło. 

- Gotowa do  porozumienia z rządem jest „Solidarność”, natomiast tak, jak wcześniej deklarowałam, chcemy podpisać porozumienie ze wszystkimi centralami związkowymi, w związku z tym rząd jest otwarty na to, żeby te rozmowy kontynuować

- podkreśliła Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przedterminowe wybory w Austrii!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych tak szybko jak to możliwe. To efekt opublikowanego nagrania, na którym jego zastępca Heinz-Christian Strache oferował państwowe kontrakty rzekomej inwestorce z Rosji.

W oświadczeniu złożonym w sobotę wieczorem Kurz wyjaśnił, że Wolnościowa Partia Austrii (FPOe), która od grudnia 2017 r. jest koalicyjnym partnerem jego Austriackiej Partii Ludowej (OeVP), niweczy jego plany przeprowadzenia reform. Dodał, że nie ma wrażenia, by FPOe zamierzała zmienić swoje postępowanie.

Za około pół godziny swoje oświadczenie wygłosi prezydent kraju Alexander Van der Bellen.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl