A Boni jest za legalizacją związków partnerskich. Do tego uważa, że Polacy są zacofani!

Michał Boni, / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Choć wszyscy politycy Koalicji Europejskiej zapierają się rękami i nogami, by nie łączyć ich z wypowiedzią Pawła Rabieja o małżeństwach homoseksualnych i adopcji to europoseł (jeszcze) PO Michał Boni zdobył się na szczerość. On akurat zawsze był za legalizacją związków partnerskich - o czym powiedział w porannej rozmowie w Radiu Zet. Ponadto stwierdził, że Niemcy są "dalej mentalnie" od Polaków, dlatego tam związki partnerskie "przeszły".

- Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją

- powiedział wiceprezydent Warszawy w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Szybko okazało się jednak, że o tak daleko idących planach nikt w Koalicji Europejskiej nie chce słyszeć. Odcięli się od nich wszyscy - nawet Rafał Trzaskowski.

Jest jednak ktoś, na kogo wsparcie wiceprezydent Warszawy mógłby liczyć. To europoseł PO Michał Boni, który dziś po mało satysfakcjonującej pozycji na listach KE do europarlamentu postanowił opuścić swoją partię.

- (Związki partnerskie) powinny być zalegalizowane. Proszę pamiętać, że to nie oznacza małżeństw homoseksualnych. To jest następny krok, inna rzecz do dyskusji. Tak jak się stało w Niemczech. Uważam, że trzeba tutaj więcej otwartości. Nie należy ideologizować tego problemu, tylko patrzeć na niego od strony praw obywatelskich i człowieka

- mówił Boni w Radiu Zet.

- Jestem zwolennikiem, tego, żeby społeczeństwa kiedy dojrzewają do pewnych rzeczy to zrobiły. Jak w Niemczech, jedni głosowali tak, inni inaczej, ale to przeszło, bo społeczeństwo jest trochę dalej mentalnie. Nasze też się zmienia i dzisiaj jest o wiele bardziej otwarte

- wypalił eurodeputowany z ramienia PO.

A co Boni myśli o adopcji dzieci przez pary homoseksualne?

- To też temat do dyskusji, choć nie oznacza, że chcę by dzisiaj to było wprowadzone. Wobec tego jestem sceptyczny, ale nie do końca. Musimy zmienić nasz front spojrzenia

- trochę zawile tłumaczył polityk.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraina: Poroszenko oddał głos. "Głosujcie rozumem" - powiedział

Petro Poroszenko / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kandydat na prezydenta Ukrainy, urzędujący szef państwa, Petro Poroszenko po oddaniu głosu w II turze wyborów prezydenckich, zaapelował, aby jego rodacy uczestniczyli w głosowaniu, kierując się rozumem.

"Bardzo ważne, byśmy podczas głosowania kierowali się rozumem, bo nie jest to śmieszne. Na początku może być trochę śmiesznie, ale żeby potem nie było to bolesne"

– oświadczył.

Konkurentem Poroszenki jest gwiazdor i producent programów kabaretowych Wołodymyr Zełenski. Sondaże mówią, że ten pozbawiony doświadczenia politycznego 41-latek odniesie w wyborach zwycięstwo.

Poroszenko podkreślił, że w wyniku tych wyborów Ukraina nie może zejść z drogi zbliżenia z Zachodem.

"Jestem zdecydowanie przekonany, że podczas tych wyborów powinniśmy zrobić wszystko, co można, aby nasz postęp europejski, a przede wszystkim integracja euroatlantycka, nie zostały zatrzymane. Nikomu na to nie pozwolimy. Nie pozwolimy także na spowolnienie naszych reform"

– powiedział.

Prezydent przyszedł na głosowanie z małżonką Maryną, dwoma synami, żoną jednego z nich oraz wnuczkami. Wcześniej wzięli udział w nabożeństwie w Soborze Michajłowskim w Kijowie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl