Wyzwiska, przepychanki, groźby! Ataki na reporterów TVP i TV Republika trwają od dawna NAGRANIA

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. youtube.com/print screen

  

Być dziennikarzem w Polsce nie jest łatwo. Ryzyko wiąże się zwłaszcza z relacją protestów lub demonstracji sympatyków opozycji. W ostatnich trzech latach wielokrotnie byli atakowani, obrażani, szarpani. Padały groźby. Niestety, nagrań skandalicznych incydentów nie brakuje...

Przypominamy jedynie kilka takich zdarzeń...

W 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim doszło do ataku na ekipę Telewizji Polskiej podczas spotkania z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem. "Wy pisowskie mordy" - krzyczeli uczestnicy. Doszło do przepychanek, nie tylko słownych.

Kiedy zwolennicy "totalnej opozycji" protestowali w tzw. obronie sądów, jeden z dziennikarzy Telewizji Republika usłyszał groźby od uczestniczki takiego spędu. "Jak panu przyp...., to się pan na drzewie znajdzie" - krzyczała kobieta.

Michał Rachoń, jeszcze jako dziennikarz Telewizji Republika, również nie miał łatwej pracy. Podczas jednej z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak "zdenerwował" Jerzego Owsiaka, że został z niej wyprowadzony siłą. Wystarczyło zadanie niewygodnego pytania szefowi fundacji.

 Warto również przypomnieć, jak Michał Rachoń był traktowany na tzw. kontrmanifestacji związanej z miesięcznicą smoleńską.

O tym, jak traktuje się dziennikarzy, świadczy też przykład Franciszka Jagielskiego "Farmazona". Ochroniarz, słynący z obecności na antyrządowych manifestacjach, wulgarnie zaatakował dziennikarkę Telewizji Polskiej. 

 Myślicie, że to koniec? A skąd! Tak zwany "idol młodzieży" Kuba Wojewódzki również postanowił się popisać. Gdy rozmawiał z Jarosławem Kuźniarem w programie Onetu i zobaczył auto z logiem TVP, postanowił tak wyrazić swoje emocje. Otworzył drzwi i krzyczał do pracownika telewizji, jadącego autem.

Pamiętamy także słowa redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. Zapytany o swojego brata, wulgarnie obraził dziennikarza TVP Info, nazywając go "skur....".

W końcu doszło do sytuacji, gdy zwolennicy "totalnej opozycji" swoją frustrację wylali na kolejną osobę związaną z mediami. Tym razem doszło do ataku na Magdalenę Ogórek przed siedzibą Telewizji Polskiej.

Na koniec warto przypomnieć, w jakich warunkach często muszą pracować reporterzy Telewizji Publicznej. Niekiedy są oni zakrzykiwani, padają wulgarne słowa czy nawet groźby. Ich relacje są przerywane, przez co nie mogą oni przekazać telewidzom tego, co dzieje się aktualnie w kraju.

Do ataków dochodziło także na naszą reporterkę:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Są powody do optymizmu ws. brexitu"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Chickenonline /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Unia Europejska i Wielka Brytania mają bardzo poważne problemy do rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie celne na granicy Irlandii i Irlandii Północnej, ale są powody do ostrożnego optymizmu w sprawie brexitu - ocenił minister ds. europejskich Konrad Szymański.

We wtorek główny negocjator UE ds. brexitu Michel Barnier przekazuje ministrom z 27 państw członkowskich najnowsze informacje po intensywnych negocjacjach, które trwały w ostatnich dniach. Pertraktacje zostały określone przez stronę unijną jako konstruktywne, ale do tej pory nie ma rozwiązania problemu granicy między Irlandią, a Irlandią Północną.

"Biorąc pod uwagę kontekst i punkt startowy, to dziś są powody do ostrożnego optymizmu. Polska od samego początku, kiedy pojawiły się nowe propozycje Londynu, w szczególności te oparte o zabezpieczenie całkowitej zbieżności regulacyjnej w Irlandii Północnej, namawiała KE, państwa członkowskie do podjęcia rzeczowych, konstruktywnych rozmów"

- powiedział polskim dziennikarzom w Luksemburgu Szymański.

Szczegóły najnowszych propozycji nie zostały przedstawione publicznie, ale z nieoficjalnych przecieków wiadomo, że Irlandia Północna miałaby być formalnie w unii celnej ze Zjednoczonym Królestwem i jednocześnie nieformalnie w unii celnej z UE. Unijna "27" obawia się jednak, że towary, które wchodziłyby na teren Irlandii Północnej mogłyby później trafiać do UE bez odpowiednich ceł.

Szymański tłumaczył, że wyjście Irlandii Północnej z unii celnej oznacza bezprecedensową sytuację, jeśli chodzi o zabezpieczenie faktycznego przepływu towarów, osób i usług między terytoriami pozostającej w UE Irlandią i będącej poza UE Irlandią Północną.

"To są bardzo skomplikowane i nieznane dotąd modele współpracy, ale wysiłek negocjacyjny jest widoczny po obu stronach i to nas cieszy. Bardzo nas satysfakcjonuje fakt, że nasze oczekiwania, bardzo jasno, publicznie wyrażane, przynoszą właściwe efekty"

- oświadczył wiceszef MSZ.

Przyznał, że są ryzyka dla integralności jednolitego rynku, dlatego propozycje brytyjskie są niewystarczające.

"Razem z UE-27 oczekujemy dalszych negocjacji po to, aby wszystkie ryzyka i wszystkie ewentualne niedoskonałości tego rozwiązania, które jest całkowicie nowatorskie wyjaśnić i je zabezpieczyć, bo integralność wspólnego rynku jest w interesie Polski. Polska jest i będzie częścią wspólnego rynku, w związku z czym jest to nas wspólny interes" - powiedział minister ds. europejskich.

Kwestia tego, czy Wielkiej Brytanii uda się zawrzeć porozumienie z UE w sprawie warunków brexitu powinna być rozstrzygnięta tym tygodniu. W czwartek i piątek odbędzie się w Brukseli unijny szczyt, na którym ewentualne porozumienie ma zostać zatwierdzone, a w sobotę brytyjska Izba Gmin będzie głosować nad jego akceptacją lub - gdyby go nie było - nad dalszymi krokami.

Szymański zaznaczył, że w UE bardzo wiele porozumień było "dopinanych" w ostatnim momencie. Jego zdaniem należy docenić to co się dzieje w negocjacjach, bo przeciwnie do tego jak było jakiś czas temu, teraz są one niezwykle intensywne i rzeczowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl