Żałoba czy polityka? Wdowa po Adamowiczu znów to zrobiła. Tym razem u Tomasza Lisa!

Magdalena Adamowicz / Fotomag/Gazeta Polska

  

Skoro poniedziałek, to nowy numer "Newsweeka", a w nim nie może zabraknąć krytyki demokratycznie wybranych władz w Polsce. Tomasz Lis wie, jak to robić i tym razem do rozmowy zaprosił Magdalenę Adamowicz, wdowę po prezydencie Gdańska. Miało być wzruszająco i nostalgicznie, a zapowiada się... ostra polityka. Wnioskować to można po pierwszym udostępnionym fragmencie wywiadu.

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis zapowiedział, że główną bohaterką jutrzejszego wywiadu będzie Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

To nie pierwszy medialny występ Magdaleny Adamowicz po śmierci męża. Krótko po jego pogrzebie, pojawiła się w TVN 24, gdzie wygłaszała m.in. takie teorie:

Wiem, że ten rząd, który teraz jest, jest ręcznie sterowany, prokuratura sterowana przez ministra, media reżimowe, bo tak trzeba je nazwać, którymi wiadomo kto rządzi, a kto też z tylnego fotela wszystko nakręca, powodowały tę nienawiść ogólną, ale też naszej rodzinie wyrządziły bardzo wiele krzywdy.

Mija tydzień, a pani Adamowicz znów będzie obecna w mediach, tym razem w gazecie Lisa. Czego możemy spodziewać się po tym wywiadzie? Tomasz Lis zdradził już fragmenty, po których nie ma wątpliwości, że nie zabraknie czystej polityki. W jednym z fragmentów Adamowicz zdradziła, że to ona podjęła decyzję, że prezydenta i premiera na pogrzebie swojego męża "nie chce w zasięgu wzroku".

Trzeba przyznać, że Magdalena Adamowicz dość oryginalnie przeżywa żałobę. A przecież tuż po śmierci jej męża tak wiele środowisk apelowało, by tej tragedii nie wykorzystywać politycznie. Cóż, widocznie te słowa nie dotarły do wszystkich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy głosowanie ws. składu KE

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

- W przyszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu będzie głosował nad składem Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej elekt Ursuli von der Leyen – poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

„Jeśli głosowanie będzie pozytywne, 1 grudnia Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć swoja pracę”

– dodał Sassoli.

Pytany o fakt, że Wielka Brytania jak dotąd nie przedstawiła swojego kandydata na komisarza, odpowiedział, że według ocen prawnych KE i PE powołanie Komisji Europejskiej „jest możliwe przy 27 komisarzach”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl