Autor skandalicznej grafiki z nożem to pracownik poznańskiej uczelni! Uniwersytet przerywa milczenie

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / mat.pras.

  

Od kilku dni po portalach społecznościowych krąży skandaliczna grafika, przedstawiająca nóż, w którego rękojeści "ukryty" jest profil twarzy prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Za samo udostępnienie jej Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy, został zawieszony w swoich obowiązkach. Okazuje się, że autor plakatu Szymon Szymankiewicz to pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Według oświadczenia rektora uczelni, które przesłano do naszej redakcji, jedyną konsekwencją dla Szymankiewicza będzie... odsunięcie go od moderowania strony internetowej placówki "The Culture of the Poster".

Jak już informowaliśmy na łamach Niezalezna.pl mimo licznych apeli i próśb, które pojawiły się wraz z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nie ustają próby podgrzewania emocji i politycznego sporu. Przejawem tego jest także skandaliczna grafika, która od kilku dni krąży w mediach społecznościowych.

Jej autorem jest Szymon Szymankiewicz, pracownik poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Mężczyzna wydał w tej sprawie oświadczenie, jednak plakat wciąż widnieje na jego profilu na portalu społecznościowym.

Autor haniebnej grafiki twierdzi, że "nie stanowi mowy nienawiści", a ma jedynie... skłaniać do refleksji. Oczywiście plakat jest według autora "wynikiem twórczości artystycznej".

Niniejszym oświadczam, że plakat, który wywołał kontrowersje i medialne poruszenie nie stanowi mowy nienawiści i nie zawiera wezwania do niej. Ma on jedynie skłaniać do refleksji. Plakat jest wynikiem indywidualnej twórczości artystycznej i nie reprezentuje żadnej instytucji, w szczególności Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wbrew oświadczeniom mediów nigdy nie był on publikowany na stronach Uniwersytetu, ani powiązanego z nim portalu „The Culture of The Poster”. Wszystkich, których dotknął czas publikacji najmocniej przepraszam

- napisał Szymon Szymankiewicz na Facebooku i jeszcze raz udostępnił grafikę.

Zapytaliśmy władze uczelni, której pracownikiem jest Szymankiewicz o to, jakie spotkają go konsekwencje za stworzenie skandalicznej grafiki. W oświadczeniu rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przesłanym do naszej redakcji, czytamy, że uczelnia odcina się od "dzieła" swojego pracownika.

Prof. dr hab. Wojciech Hora wspomina też o konsekwencjach w postaci... odsunięcia od moderowania strony internetowej uczelni "The Culture of the Poster".


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl