Autor skandalicznej grafiki z nożem to pracownik poznańskiej uczelni! Uniwersytet przerywa milczenie

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / mat.pras.

  

Od kilku dni po portalach społecznościowych krąży skandaliczna grafika, przedstawiająca nóż, w którego rękojeści "ukryty" jest profil twarzy prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Za samo udostępnienie jej Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy, został zawieszony w swoich obowiązkach. Okazuje się, że autor plakatu Szymon Szymankiewicz to pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Według oświadczenia rektora uczelni, które przesłano do naszej redakcji, jedyną konsekwencją dla Szymankiewicza będzie... odsunięcie go od moderowania strony internetowej placówki "The Culture of the Poster".

Jak już informowaliśmy na łamach Niezalezna.pl mimo licznych apeli i próśb, które pojawiły się wraz z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nie ustają próby podgrzewania emocji i politycznego sporu. Przejawem tego jest także skandaliczna grafika, która od kilku dni krąży w mediach społecznościowych.

Jej autorem jest Szymon Szymankiewicz, pracownik poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Mężczyzna wydał w tej sprawie oświadczenie, jednak plakat wciąż widnieje na jego profilu na portalu społecznościowym.

Autor haniebnej grafiki twierdzi, że "nie stanowi mowy nienawiści", a ma jedynie... skłaniać do refleksji. Oczywiście plakat jest według autora "wynikiem twórczości artystycznej".

Niniejszym oświadczam, że plakat, który wywołał kontrowersje i medialne poruszenie nie stanowi mowy nienawiści i nie zawiera wezwania do niej. Ma on jedynie skłaniać do refleksji. Plakat jest wynikiem indywidualnej twórczości artystycznej i nie reprezentuje żadnej instytucji, w szczególności Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wbrew oświadczeniom mediów nigdy nie był on publikowany na stronach Uniwersytetu, ani powiązanego z nim portalu „The Culture of The Poster”. Wszystkich, których dotknął czas publikacji najmocniej przepraszam

- napisał Szymon Szymankiewicz na Facebooku i jeszcze raz udostępnił grafikę.

Zapytaliśmy władze uczelni, której pracownikiem jest Szymankiewicz o to, jakie spotkają go konsekwencje za stworzenie skandalicznej grafiki. W oświadczeniu rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przesłanym do naszej redakcji, czytamy, że uczelnia odcina się od "dzieła" swojego pracownika.

Prof. dr hab. Wojciech Hora wspomina też o konsekwencjach w postaci... odsunięcia od moderowania strony internetowej uczelni "The Culture of the Poster".


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin został ojcem bliźniaków

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, o której mówi się, że jest partnerką 66-letniego Władimira Putina, urodziła bliźniaki w prywatnym szpitalu w Moskwie - donoszą niektóre media w Rosji.

Medialnych doniesień nie skomentowała ani gimnastyczka, ani nie odniósł się do nich Kreml. - Nie komentujemy tych plotek - powiedziała jedna z asystentek Kabajewej.

Portal dom2life przekazał jako pierwszy, że 36-letnia Kabajewa urodziła 7 maja dwóch chłopców. Cesarskie cięcie miał przeprowadzić słynny włoski lekarz.

Niektóre media rosyjskie, a także brytyjski „Daily Mail”, podały, że jedna z moskiewskich klinik VIP była specjalnie przygotowana na przyjęcie Kabajewej. Wszystkich pacjentów oraz połowę personelu medycznego przeniesiono z piętra, na którym przebywała gimnastyczka.

W 2014 r. Kreml poinformował o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą był w związku małżeńskim przez 30 lat i z którą ma dwie córki.

W ubiegłym roku podczas telekonferencji dziennikarka z portalu Life News, należącego do medialnego holdingu Kabajewej, zapytała Putina, kiedy weźmie ślub i kto będzie jego wybranką. Putin odpowiedział: - Jako przyzwoita osoba będę musiał to zrobić wcześniej czy później.

Pierwsze spekulacje o związku Kabajewej z Putinem pojawiły się w 2008 roku. Pogłoski te nigdy nie zostały potwierdzone przez Kreml. W Moskwie plotkuje się, że Kabajewa i Putin mają też trzyletniego syna. Kreml wielokrotnie dementował te doniesienia.

Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej, rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.

Media należące do koncernu nie informowały o bliźniakach Kabajewej. Z kolei popularna gazeta „Moskowskij Komsomolec”, która na swoim portalu zamieściła tekst poświęcony bliźniakom Kabajewej, usunęła publikację i wszelkie wzmianki na ten temat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl