Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Jest decyzja ws. wicedyrektora Muzeum Warszawy. Na Facebooku zamieścił skandaliczną grafikę

Wczoraj informowaliśmy o krążącej w mediach skandalicznej grafice, którą na swoim profilu na Facebooku zamieścił m.in. wicedyrektor Muzeum Warszawy, Jarosław Trybuś. Po nagłośnieniu sprawy, usunął wpis. Dzisiaj dyrektor Muzeum, Ewa Nekanda-Trepka, zdecydowała o zawieszeniu na miesiąc wicedyrektora placówki.

Warszawski ratusz; zdjęcie ilustracyjne
By Szczebrzeszynski - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15821035

Wczoraj poinformowaliśmy o krążacej w internecie skandalicznej grafice, przedstawiającej nóż, w którego rękojeści "ukryty" jest profil twarzy prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Skandaliczny obrazek zamieścił na swoim facebookowym profilu m.in. Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, Trybuś usunął wpis.

- Jestem winien  przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster

 – napisał potem na Facebooku Trybuś.

Jeszcze wczoraj Kamil Dąbrowa z warszawskiego ratusza poinformował, że w związku ze sprawą, prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, spotka się w poniedziałek z dyrektor Muzeum Warszawy.

Wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś został zawieszony na jeden miesiąc przez dyrektor muzeum Ewę Nekandę-Trepkę

- poinformował dziś w komunikacie stołeczny ratusz.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Trybuś

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo