Po wyborach możliwa koalicja PiS z PSL? „Będziemy walczyć o samodzielną większość, ale…”

Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Czy po wyborach parlamentarnych możliwa jest koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym? O to został dziś zapytamy premier Mateusz Morawiecki. Jak ocenił szef rządu "dla dobra Polski trzeba rozmawiać ze wszystkimi". Jednocześnie dodał, że PiS będzie walczyć o samodzielną większość w Sejmie, bo pozwala ona na "najbardziej skuteczne" rządzenie.

Szef rządu był pytany w TVP1, czy po wyborach parlamentarnych możliwa jest koalicja PiS z PSL. Morawiecki mówił, że "dla dobra Polski trzeba rozmawiać ze wszystkimi".

"Trzeba starać się porozumiewać ze wszystkimi, chociaż będziemy walczyć o samodzielną większość"

- zapowiedział.

Zdaniem premiera "najlepiej i najbardziej skutecznie" rządzi się mając samodzielną większość w Sejmie.

"Ale jesteśmy gotowi do rozmowy, z tym, że to oczywiście daleko za wcześnie, bo nie wiem, jaki będzie skład przyszłego parlamentu"

- zaznaczył szef rządu.

"Trzeba podchodzić do tego i z pokorą, ale też walecznie, bo chcemy przekonać do siebie ludzi, społeczeństwo, Polaków. Pokazać, co udało nam się zrobić i myślę, że w najbliższych kilku miesiącach będzie na to jeszcze dużo czasu" - powiedział szef rządu.

Premiera zapytano też, czy krajobraz po wyborach do Parlamentu Europejskiego ulegnie zmianie. "Nie tylko może ulec zmianie, ale jest niemal pewne, że ulegnie zmianie. Wydaje się, że może dojść do bardzo głębokich przetasowań. Może dojść do zmiany układu sił w wielu miejscach" - oświadczył Morawiecki. Jego zdaniem wiele partii politycznych, które dzisiaj nie odgrywają podstawowej roli, będzie miało dużo więcej do powiedzenia.

Szef rządu był też pytany, w jaki sposób zmieniać UE, żeby kolejne kraje nie chciały występować ze Wspólnoty.

"Na pewno należy wsłuchać się w głos parlamentów krajowych, które są wyrazicielem woli i głosów poszczególnych narodów"

- wskazał premier.

Morawiecki powiedział, że trwają prace nad procedurą czerwonej kartki, która ma umożliwić "zmuszenie Komisji Europejskiej do głębokiej refleksji w stosunku do legislacji, którą proponuje". "Jest szansa na to, że wiele krajów przekonamy do pogłębionej reformy UE" - wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa śmigłowca w Grecji

zdjęcie ilustracyjne / Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0

  

Na akwenie otaczającym port Poros na greckiej wyspie o tej samej nazwie trwają poszukiwania śmigłowca, który wpadł tam we wtorek do morza wraz z greckim pilotem i dwoma rosyjskimi pasażerami. O losie tych osób nic na razie nie wiadomo - podały greckie media.

Port Poros leży około 60 kilometrów na południe od Aten. Powołując się na miejscowego burmistrza prywatny grecki nadawca Skai poinformował, że wyspa jest obecnie bez prądu, gdyż śmigłowiec zerwał linię wysokiego napięcia, łączącą ją z odległym o 200 metrów lądem stałym.

Według wstępnych przypuszczeń przyczyną wypadku była usterka techniczna, która wywołała pożar śmigłowca. Spadając maszyna zawadziła o przewody energetyczne.

Należący do służby lotniczej renomowanego hotelu śmigłowiec wystartował z lądu stałego niedaleko wyspy Poros i leciał do międzynarodowego portu lotniczego w Atenach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl