Już nie tylko Francja. Żółte kamizelki przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. WIDEO

Policja w Brukseli / screen twitter.com

  

Do starć policji z demonstrującymi doszło dziś w Paryżu. Na Polach Elizejskich funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, aby zatrzymać protestujących. Jak się okazuje „żółte kamizelki” pojawiły się również przed Parlamentem Europejskim w Brukseli.

Przed dzisiejszym dniem we Francji zmobilizowano 89 tys. funkcjonariuszy policji. W ten sposób władze szykowały się do kolejnych protestów „żółtych kamizelek”. Jak informowaliśmy zabarykadowano sklepy, zamknięto muzea, odwołano spektakle. Płyty wiórowe pojawiły się na wielu witrynach sklepowych.

W Paryżu znowu gorąco! Starcia z policją, gaz na ulicach... [WIDEO]


W Paryżu znowu gorąco! Starcia z policją, gaz na ulicach... [WIDEO]

Protestujący w żółtych kamizelkach pojawiły się również w Brukseli. Policja blokuje tam wejścia do budynków instytucji Parlamentu Europejskiego.

Żółte Kamizelki przed Parlamentem Europejskim w Brukseli

– napisał eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl