Już nie tylko Francja. Żółte kamizelki przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. WIDEO

Policja w Brukseli / screen twitter.com

  

Do starć policji z demonstrującymi doszło dziś w Paryżu. Na Polach Elizejskich funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, aby zatrzymać protestujących. Jak się okazuje „żółte kamizelki” pojawiły się również przed Parlamentem Europejskim w Brukseli.

Przed dzisiejszym dniem we Francji zmobilizowano 89 tys. funkcjonariuszy policji. W ten sposób władze szykowały się do kolejnych protestów „żółtych kamizelek”. Jak informowaliśmy zabarykadowano sklepy, zamknięto muzea, odwołano spektakle. Płyty wiórowe pojawiły się na wielu witrynach sklepowych.

W Paryżu znowu gorąco! Starcia z policją, gaz na ulicach... [WIDEO]


W Paryżu znowu gorąco! Starcia z policją, gaz na ulicach... [WIDEO]

Protestujący w żółtych kamizelkach pojawiły się również w Brukseli. Policja blokuje tam wejścia do budynków instytucji Parlamentu Europejskiego.

Żółte Kamizelki przed Parlamentem Europejskim w Brukseli

– napisał eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

J. Kaczyński odwiedził grób śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki

/ By Henry39 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60840883

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził dzisiaj wieczorem grób Lecha i Marii i Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie.

W modlitwie przy sarkofagu pary prezydenckiej towarzyszyli prezesowi PiS m.in. premier Mateusz Morawiecki, europoseł Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl