Poparcie ludzi nauki dla Kacpra Płażyńskiego. " To osoba o nieposzlakowanej opinii". LIST

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Gdańskie środowisko naukowe zabrało głos w kwestii zbliżającej się II tury wyborów na urząd prezydenta miasta. Naukowcy wystosowali specjalny list z poparciem dla Kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. Prezentujemy go w całości.

Gdańsk jest miejscem o ogromnym potencjale, który jednak nie jest odpowiednio wykorzystywany. Wiele płaszczyzn zaniedbań może być wskazanych, ale jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak odpowiedniej współpracy władz samorządowych ze środowiskiem naukowym. Z doświadczenia wielu ostatnich kadencji wiemy, że zmiany w tym względzie nie możemy oczekiwać jeżeli pozostaniemy przy dotychczasowym układzie personalnym władz miasta Gdańska. Upatrujemy szansy w zmianie na stanowisku Prezydenta, i objęcie tej funkcji przez mec. Kacpra Płażyńskiego - czytamy w liście środowiska naukowego.

Cytujemy pismo profesorów z Politechniki Gdańskiej:

Spora grupa środowiska naukowego jest do takiej współpracy gotowa. Chcemy Gdańska tętniącego życiem intelektualnym, chcemy Gdańska wykorzystującego siły i pomysły pracujących tu naukowców, chcemy Gdańska, który będzie odbierany w świecie jako miasto innowacji. 

Potrzebujemy na szczeblu samorządowym potrafiącego wsłuchać się w głos naszego środowiska i prezentującego przekonującą, spójną wizję rozwoju Gdańska, angażującego także świat nauki. Wiąże w nim harmonijnie najlepsze tradycje i nowoczesność. 

Mecenas Kacper Płażyński w trakcie kampanii przedstawił całościowy, niezwykle ciekawy program dla Gdańska, uwzględniający postulaty zgłaszane od dawna przez nasze środowisko. Jest to osoba o nieposzlakowanej opinii, społecznik cechujący się otwartością i skłonnością do konsensusu a przy tym człowiek niezwykle energiczny i oddany w pełni sprawom mieszkańców. 

Wyrażamy nasze uznanie dla Kandydata, że zamierza wspólnie z naukowcami z Gdańska zmierzyć się z problemami, które do tej pory nie były podejmowane, a których przykłady podajemy poniżej:

1. Tworzenie społeczeństwa opartego na wiedzy

  • Podjęcie nowych zadań dla podniesienia poziomu wiedzy kandydatów na studia poprzez wspieranie działań na szczeblu szkół średnich i uczelni, wspierając popularyzację nauki
  • Zwiększyć rangę istniejących działań w tym zakresie, które były podejmowane z dobrej woli zaangażowanych osób, poprzez wsparcie tych działań przez Urząd Miasta

2. Wzmocnić wizerunek Gdańska, jako miasta nauki

  • Wprowadzenia do mediów stałej sekcji dotyczącej nauki
  • Promowanie i informowanie o osiągnięciach naukowych i ciekawych tematach badań
  • Stymulowanie ośrodków naukowych do tworzenia materiałów informacyjnych
  • Nagradzanie nie tylko osiągnięć młodych naukowców, ale i środowiska gdzie one powstały

3. Skoordynowanie i zintegrowanie współpracy jednostek naukowych z Urzędem Miasta

  • Stworzenie ram stałej współpracy Urzędu Miejskiego i jednostek naukowych
  • Stworzenie bazy wiedzy dla Urzędu Miejskiego

Zdając sobie sprawę z wagi podanych powyżej zagadnień oraz roli zaplecza naukowego dla rozwoju Gdańska deklarujemy naszą pełną gotowość do współpracy.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po porażce May w Izbie Gmin Irlandia nie ma już wątpliwości – szykuje się na twardy Brexit

zdjęcie ilustracyjne / daniel_diaz_bardillo; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W związku z informacją o odrzuceniu przez Izbę Gmin projektu Brexitu przedstawionego przez rząd Theresy May wicepremier Irlandii Simon Coveney poinformował, że rząd przygotowuje „megapakiet” ustaw na wypadek wyjścia W. Brytanii z UE bez umowy. Wśród możliwych scenariuszy, na jakie teraz zdecydować się mogą Brytyjczycy, są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony Unii Europejskiej, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatów lub nawet wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub zwołanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Oczywiście nie chcemy tego, nikt nie chce Brexitu bez umowy (...), ale jeśli będzie to konieczne, to zrobimy wszystko, by chronić naszych obywateli.
- powiedział Coveney.

„Megapakiet”, który zapowiedział, to projekt ustawy zawierającej de facto 17 nowych ustaw, które pozwolą przyjąć awaryjne rozwiązania dotyczące np. transportu czy dostaw leków.

Coveney przyznał, że pozostają wciąż obszary, w których nie przyjęto „planów awaryjnych”, przede wszystkim dlatego, że „teraz dopiero trwa głosowanie” nad stosownymi rozwiązaniami.

Irlandzki rząd wydał też oświadczenie, w którym przypomina, że Rada Europejska przyjęła „jasne stanowisko 13 grudnia, kiedy oświadczyła ponownie, że porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie będzie już przedmiotem renegocjacji”.

Rząd Irlandii zdaje sobie jednak sprawę, że nieuporządkowany Brexit jest złym rozwiązaniem dla wszystkich, zwłaszcza dla Irlandii Północnej. Nie jest za późno na uniknięcie takiej sytuacji i wzywamy Zjednoczone Królestwo, by ustaliło w trybie pilnym, jakie rozwiązanie tego impasu ma zamiar zaproponować.
 - głosi komunikat Dublina.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl