Poparcie ludzi nauki dla Kacpra Płażyńskiego. " To osoba o nieposzlakowanej opinii". LIST

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Gdańskie środowisko naukowe zabrało głos w kwestii zbliżającej się II tury wyborów na urząd prezydenta miasta. Naukowcy wystosowali specjalny list z poparciem dla Kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. Prezentujemy go w całości.

Gdańsk jest miejscem o ogromnym potencjale, który jednak nie jest odpowiednio wykorzystywany. Wiele płaszczyzn zaniedbań może być wskazanych, ale jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak odpowiedniej współpracy władz samorządowych ze środowiskiem naukowym. Z doświadczenia wielu ostatnich kadencji wiemy, że zmiany w tym względzie nie możemy oczekiwać jeżeli pozostaniemy przy dotychczasowym układzie personalnym władz miasta Gdańska. Upatrujemy szansy w zmianie na stanowisku Prezydenta, i objęcie tej funkcji przez mec. Kacpra Płażyńskiego - czytamy w liście środowiska naukowego.

Cytujemy pismo profesorów z Politechniki Gdańskiej:

Spora grupa środowiska naukowego jest do takiej współpracy gotowa. Chcemy Gdańska tętniącego życiem intelektualnym, chcemy Gdańska wykorzystującego siły i pomysły pracujących tu naukowców, chcemy Gdańska, który będzie odbierany w świecie jako miasto innowacji. 

Potrzebujemy na szczeblu samorządowym potrafiącego wsłuchać się w głos naszego środowiska i prezentującego przekonującą, spójną wizję rozwoju Gdańska, angażującego także świat nauki. Wiąże w nim harmonijnie najlepsze tradycje i nowoczesność. 

Mecenas Kacper Płażyński w trakcie kampanii przedstawił całościowy, niezwykle ciekawy program dla Gdańska, uwzględniający postulaty zgłaszane od dawna przez nasze środowisko. Jest to osoba o nieposzlakowanej opinii, społecznik cechujący się otwartością i skłonnością do konsensusu a przy tym człowiek niezwykle energiczny i oddany w pełni sprawom mieszkańców. 

Wyrażamy nasze uznanie dla Kandydata, że zamierza wspólnie z naukowcami z Gdańska zmierzyć się z problemami, które do tej pory nie były podejmowane, a których przykłady podajemy poniżej:

1. Tworzenie społeczeństwa opartego na wiedzy

  • Podjęcie nowych zadań dla podniesienia poziomu wiedzy kandydatów na studia poprzez wspieranie działań na szczeblu szkół średnich i uczelni, wspierając popularyzację nauki
  • Zwiększyć rangę istniejących działań w tym zakresie, które były podejmowane z dobrej woli zaangażowanych osób, poprzez wsparcie tych działań przez Urząd Miasta

2. Wzmocnić wizerunek Gdańska, jako miasta nauki

  • Wprowadzenia do mediów stałej sekcji dotyczącej nauki
  • Promowanie i informowanie o osiągnięciach naukowych i ciekawych tematach badań
  • Stymulowanie ośrodków naukowych do tworzenia materiałów informacyjnych
  • Nagradzanie nie tylko osiągnięć młodych naukowców, ale i środowiska gdzie one powstały

3. Skoordynowanie i zintegrowanie współpracy jednostek naukowych z Urzędem Miasta

  • Stworzenie ram stałej współpracy Urzędu Miejskiego i jednostek naukowych
  • Stworzenie bazy wiedzy dla Urzędu Miejskiego

Zdając sobie sprawę z wagi podanych powyżej zagadnień oraz roli zaplecza naukowego dla rozwoju Gdańska deklarujemy naszą pełną gotowość do współpracy.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS w górę, KO - bez zmian, PSL - pikuje. Nowy sondaż, ale lider ten sam

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) otrzymałaby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną), a PSL balansuje na skraju progu wyborczego. To wnioski z listopadowego sondażu Kantar Public.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z 9 proc. poparciem; w następnej kolejności SLD - 7 proc. głosów.

Zjednoczona Prawica, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, otrzymała poparcie wyższe o 3 punkty procentowe - podkreśla Kantar Public.

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie takie samo, jak przed miesiącem. Wzrost o 1 punkt procentowy odnotował Kukiz’15; Polskie Stronnictwo Ludowe – spadek o 3 punkty procentowe. SLD utrzymało wynik na poziomie sprzed miesiąca.

[polecam:http://niezalezna.pl/245966-zjednoczona-prawica-rzadzi-a-platformie-nowoczesna-juz-niewiele-pomoze]

W listopadzie poniżej progu wyborczego ponownie znalazły się: partia Wolność (2 proc.), Partia Razem (2 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Od października odsetek ten nie uległ zmianie.

68 proc. Polaków zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach, przy czym 40 proc. raczej zagłosowałoby, a 28 proc. zdecydowanie przystąpiłoby do głosowania.

Przeciwne stanowisko zadeklarowało 23 proc. ankietowanych: 11 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 12 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 9 proc. Polaków jeszcze nie zdecydowało, czy oddadzą swój głos w wyborach.

W listopadzie odnotowano nieznaczny wzrost odsetka osób, które wybierają się na wybory (o 2 punkty procentowe względem października), znacząco jednak zmieniła się relacja osób zdecydowanych na udział w głosowaniu i tych, którzy raczej oddadzą swój głos - odsetek zdecydowanych respondentów zmalał o 5 punktów procentowych, natomiast odsetek osób deklarujących, że raczej zagłosują, wzrósł o 7 punktów procentowych. Odsetek osób niezdecydowanych zmalał o dwa punkty procentowe

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 9–15 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=697 – osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach). Badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl