Poparcie ludzi nauki dla Kacpra Płażyńskiego. " To osoba o nieposzlakowanej opinii". LIST

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Gdańskie środowisko naukowe zabrało głos w kwestii zbliżającej się II tury wyborów na urząd prezydenta miasta. Naukowcy wystosowali specjalny list z poparciem dla Kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. Prezentujemy go w całości.

Gdańsk jest miejscem o ogromnym potencjale, który jednak nie jest odpowiednio wykorzystywany. Wiele płaszczyzn zaniedbań może być wskazanych, ale jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak odpowiedniej współpracy władz samorządowych ze środowiskiem naukowym. Z doświadczenia wielu ostatnich kadencji wiemy, że zmiany w tym względzie nie możemy oczekiwać jeżeli pozostaniemy przy dotychczasowym układzie personalnym władz miasta Gdańska. Upatrujemy szansy w zmianie na stanowisku Prezydenta, i objęcie tej funkcji przez mec. Kacpra Płażyńskiego - czytamy w liście środowiska naukowego.

Cytujemy pismo profesorów z Politechniki Gdańskiej:

Spora grupa środowiska naukowego jest do takiej współpracy gotowa. Chcemy Gdańska tętniącego życiem intelektualnym, chcemy Gdańska wykorzystującego siły i pomysły pracujących tu naukowców, chcemy Gdańska, który będzie odbierany w świecie jako miasto innowacji. 

Potrzebujemy na szczeblu samorządowym potrafiącego wsłuchać się w głos naszego środowiska i prezentującego przekonującą, spójną wizję rozwoju Gdańska, angażującego także świat nauki. Wiąże w nim harmonijnie najlepsze tradycje i nowoczesność. 

Mecenas Kacper Płażyński w trakcie kampanii przedstawił całościowy, niezwykle ciekawy program dla Gdańska, uwzględniający postulaty zgłaszane od dawna przez nasze środowisko. Jest to osoba o nieposzlakowanej opinii, społecznik cechujący się otwartością i skłonnością do konsensusu a przy tym człowiek niezwykle energiczny i oddany w pełni sprawom mieszkańców. 

Wyrażamy nasze uznanie dla Kandydata, że zamierza wspólnie z naukowcami z Gdańska zmierzyć się z problemami, które do tej pory nie były podejmowane, a których przykłady podajemy poniżej:

1. Tworzenie społeczeństwa opartego na wiedzy

  • Podjęcie nowych zadań dla podniesienia poziomu wiedzy kandydatów na studia poprzez wspieranie działań na szczeblu szkół średnich i uczelni, wspierając popularyzację nauki
  • Zwiększyć rangę istniejących działań w tym zakresie, które były podejmowane z dobrej woli zaangażowanych osób, poprzez wsparcie tych działań przez Urząd Miasta

2. Wzmocnić wizerunek Gdańska, jako miasta nauki

  • Wprowadzenia do mediów stałej sekcji dotyczącej nauki
  • Promowanie i informowanie o osiągnięciach naukowych i ciekawych tematach badań
  • Stymulowanie ośrodków naukowych do tworzenia materiałów informacyjnych
  • Nagradzanie nie tylko osiągnięć młodych naukowców, ale i środowiska gdzie one powstały

3. Skoordynowanie i zintegrowanie współpracy jednostek naukowych z Urzędem Miasta

  • Stworzenie ram stałej współpracy Urzędu Miejskiego i jednostek naukowych
  • Stworzenie bazy wiedzy dla Urzędu Miejskiego

Zdając sobie sprawę z wagi podanych powyżej zagadnień oraz roli zaplecza naukowego dla rozwoju Gdańska deklarujemy naszą pełną gotowość do współpracy.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump zrobił, jak obiecał. Uznał zwierzchnictwo Izraela nad Wzgórzami Golan

moment podpisania / @WhiteHouse print screen Twitter.com

  

Prezydent USA Donald Trump dziś podpisał dekret, na mocy którego Stany Zjednoczone formalnie uznały suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Dokument został podpisany podczas spotkania Trumpa z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Białym Domu.

Podpisanie dekretu zapowiedział w niedzielę na Twitterze p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz.

Kilka dni wcześniej sam Trump napisał na Twitterze, że nadszedł czas, aby USA w pełni uznały władzę Izraela nad tym regionem i tłumaczył, że ma on kluczowe strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela i stabilności regionu. 

Izrael zajął znaczną część Wzgórz Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a następnie wcielił je administracyjnie do swego terytorium. Decyzja ta nie została nigdy zaaprobowana przez wspólnotę międzynarodową, a prawo do tego obszaru rości sobie Syria. ONZ uważa Wzgórza Golan za terytorium okupowane.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl