Rosjanie będą pracowali do śmierci. Putin podpisał odpowiednią ustawę

/ kremlin.ru

  

Na nic protesty, które w ostatnich miesiącach ogarnęły całą Rosję. Prezydent Władimir Putin podpisał pakiet ustaw dotyczących reformy emerytalnej, w tym podniesienia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn - poinformował dziś Kreml. W praktyce to oznacza, że wielu Rosjan po prostu nie dożyje do emerytury, umierając na kilka albo i kilkanaście lat przed tym.

Wcześniej nowe przepisy przyjęła wyższa izba parlamentu Rosji, Rada Federacji.

Zgodnie z ustawą wiek emerytalny zacznie rosnąć już od 2019 roku. Będzie podnoszony stopniowo - co rok o sześć miesięcy - by docelowe progi osiągnąć w 2028 roku.

Zmiany niskiego dotąd wieku emerytalnego (55 i 60 lat) w Rosji ekonomiści uważają za nieuniknione, jednak z badań opinii publicznej wynika, że przeważająca większość Rosjan ich nie popiera. W 2005 roku Putin mówił publicznie, że wiek emerytalny nie zostanie podniesiony za jego prezydentury.

Zmianę wieku emerytalnego rząd Rosji zapowiedział w czerwcu br. Od tego czasu w kraju odbyło się wiele demonstracji przeciwko tej decyzji, organizowanych zarówno przez partię komunistyczną i związki zawodowe, jak i antykremlowską opozycję.

Według najnowszych danych WHO opublikowanych w 2018 roku długość życia w Rosji wynosi: u mężczyzn ok. 66 lat, u kobiet - ok. 77 lat. Jednak w praktyce w niektórych regionach Rosji ludzie nie dożywają nawet 55 lat.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

/ EPP

  

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej na kongresie tego ugrupowania w Zagrzebiu.

Tuska poparło 491 delegatów. Przeciwko jego kandydaturze oddano 37 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie 93 proc. głosujących. Polak nie miał kontrkandydatów, dlatego od początku było jasne, że zostanie wybrany na stanowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl