"Dość utrzymywania układów krępujących Polskę!" Szef MON na zjeździe Klubów "GP"

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Nie ma sensu utrzymywanie tych układów, które przez lata krępowały Polskę, które uniemożliwiały rozwój naszej ojczyźnie. W 2015 roku wydawało się, że niemożliwe jest, aby PiS, Zjednoczona Prawica zwyciężyła, a jednak się udało. A więc można to zrobić i to jest nasz wspólny wysiłek - ludzi zatroskanych o Polskę. Państwo jesteście takimi ludźmi i to Państwa praca zaowocowała tym, że w 2015 roku do przełomu doszło - mówił na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Dziś naszym wspólnym zadaniem jest doprowadzenie do przełomu 21 października, żeby te wszystkie układy, które powodują, że nie rozwijają się miasta, gminy, tak jak rozwijać by się mogły, że one zostaną przełamane. A że to krępuje rozwój , wystarczy spojrzeć na przykłady. Polska była skrępowana. Ponad 250 mld. zł, które nie wpływały do budżetu państwa z VAT-u, są jednym z przykładów

 - mówił na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" minister Mariusz Błaszczak. 

Jak wykazywał, chodzi o to, żeby na czele gmin, powiatów, województw, stali ludzie, którzy chcą Polskę rozwijać, a nie krępować. Którzy chcą, żeby Polska była krajem sprawiedliwy, którzy chcą, żeby warunku życia w Polsce były podobne do warunków życia na zachodzie Europy.

Tylko tak, jak powiedział premier Kaczyński, żeby nie przynosić z zachodu Europy tych wszystkich chorób społecznych, jakie je dotykają. Żeby zwiększyć poziom życia w Polsce, co można zrobić i co jesteśmy w stanie zrobić

- mówił.

Błaszczak przypominał, że polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie, przede wszystkim dlatego, że "ukróciliśmy złodziejstwo".

Sam fakt, że dziś został sprowadzony do Polski Przywieczerski, jeden z tych, którzy krępowali Polskę przez lata i stanowili o tych wszystkich chorobach, jakie naszą ojczyznę dotykały. Rząd PiS był konsekwentny, domagał się tego w przeciwieństwie do poprzednich ministrów sprawiedliwości

- stwierdził.

Traktuję swoją misję, jako kontynuację. To, co został zaakceptowane przez Polaków w 2015 roku jest konsekwentnie wypełniane, mimo różnych problemów i barier

- poinformował.

Minister Błaszczak wymienił również zagadnienia i cele jakie przed nim stoją, w tym m.in. takie kwestie, jak wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt oraz zwiększenie liczebności polskich żołnierzy. 

Wojsko polskie musi być liczniejsze, musimy dbać o bezpieczeństwo (...) Stąd wojska obrony terytorialnej i powołanie nowej dywizji wojsk operacyjnych ulokowanej na wschód od Wisy 

- mówił. Podkreślił jednocześnie, że równie ważna jest baza danych dotycząca wolnych stanowisk w wojsku, "żeby każdy wiedział, jakie stanowisko jest wolne" - czyli zapewnienie transparentności, a także jedna kwalifikacja do wojska polskiego. 

Priorytetem dla jego ministerstwa jest również wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt, a tu "potrzeby są olbrzymie, zaś zaniechania gigantyczne".

Przez 8 lat rządów PO-PSL nie wydano ponad 10 miliardów zł, choć były potrzeby. Jest to najdelikatniej mówiąc - zaniechanie

- dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl