Nowa linia metra Trzaskowskiego: stacje w lesie i w miejscu bloków, trasa przez cmentarz i rezerwat!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kolejna poważna wpadka - tym razem programowa - Rafała Trzaskowskiego? - Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy proponuje budowę metra na Białołęce w miejscu, w którym ono powstać nie może. Przebiegałoby m.in. przez cmentarz i rezerwat - ujawnił dziś Wiktor Klimiuk (PiS) ze sztabu Patryka Jakiego.

Klimiuk podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że przeanalizował przebieg linii metra, którą Trzaskowski zobowiązał się doprowadzić na warszawską Białołękę. "Zgodnie z mapą, którą załączył, (Trzaskowski) chce ją poprowadzić pod Cmentarzem Północnym, kolejna stacja ma być w lesie, następnie ma być poprowadzona pod rezerwatem przyrody Natura 2000, a ostatnia stacja ma być tam, gdzie są bloki mieszkalne. Oznaczałoby to eksmisje" - zauważył Klimiuk.

Według niego, planowanie takiego przebiegu linii metra świadczy o tym, że kandydat PO i Nowoczesnej nie szanuje mieszkańców Białołęki oraz nie zna się na budowie podziemnej kolejki. Jego zdaniem, obietnica Trzaskowskiego jest też "niewiarygodna". Klimiuk przekazał, że pół roku temu zwrócił się do stołecznego ratusza z prośbą o udostępnienie informacji nt. budowy metra na Białołękę. Z odpowiedzi jaką uzyskał, według niego, wynika, że doprowadzenie podziemnej kolejki do tej dzielnicy nie jest planowane.

"Reasumując, uwzględniając zebrane informacje, nie widzimy uzasadnienia podjęcia kolejnych, długotrwałych i angażujących duże środki finansowe miasta stołecznego Warszawy prac analitycznych i projektowych dotyczących możliwości budowy metra w dzielnicy Białołęka"

- cytował Klimiuk pismo otrzymane z Ratusza.

W niedzielę Trzaskowski mówił, że chciałby doprowadzić metro na Białołękę

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceszef polskiej dyplomacji odpowiada Katzowi: Nie damy się prowokować!

Israel Katz / Sapir Academic College; https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

  

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk stanowczo ucina dyskusje na temat skandalicznych słów p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Wiceszef polskiej dyplomacji zapowiada, że Warszawa nie da się sprowokować politykowi, którego „wiarygodność spadła do zera”.

Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność po skandalicznej wypowiedzi i krytyce ze strony wielu środowisk żydowskich z całego świata oraz ze strony USA spadła do zera.
- powiedział Szynkowski vel Sęk.
 
Israel Katz oświadczył dziś, że nie żałuje swej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami. Jego wypowiedź dla telewizji Kanał 13 (Reshet 13) zrelacjonował m.in. portal Times of Israel.

[polecam:https://niezalezna.pl/259930-katz-nie-zamierza-przepraszac-nic-nie-zmienilo-butnego-nastawienia-szefa-dyplomacji-izraela]
 
Jak już informowaliśmy, szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo, który w rozmowie telefonicznej wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej.
 
[polecam:https://niezalezna.pl/259925-wazny-glos-z-usa-ws-napiecia-na-linii-polska-izrael-pompeo-wyraza-pelne-zrozumienie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl