Wczoraj radni poinformowali o rozpoczęciu akcji "Ratusz Rafała", w której będą konsekwentnie informować o „osobach podejrzanych, można wręcz powiedzieć szemranych”.

Tam się także znajdą aferzyści z otoczenia kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy

– mówił w czasie konferencji prasowej przed siedzibą PO w Warszawie burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (PiS).

Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego. To Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy, który bezpośrednio nadzorował Biuro Gospodarki Nieruchomościami – komórkę urzędu odpowiadającą za reprywatyzację. Wyleciał z ratusza z hukiem. Miało to związek z aferą reprywatyzacyjną w stolicy. Wtedy to prezydent Warszawy próbowała wybrnąć z kłopotów związanych z tą aferą.

Zwolniony po aferze reprywatyzacyjnej wiceprezydent Warszawy przypomniał o sobie wywołując falę oburzenia u miejskich aktywistów. Będąc szefem rady nadzorczej jednej z miejskich spółek reprezentował w negocjacjach developera. Przeciwko stanowisku mieszkańców

– podał radny Oliwer Kubicki.

Pierwszy zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz podał się do dymisji we wrześniu 2016 roku. Po ogłoszeniu decyzji sam pisał na facebooku:

Widząc, że stałem się zakładnikiem walki politycznej wszystkich stron konfliktu, wymierzonej przeciwko Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz dziś rano oddałem się do jej dyspozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW zmuszona do poświęcenia współpracowników. Upokorzenie na zarządzie PO

Dziś – jak widać na zdjęciach – Jóźwiak jest w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego.

Radni PiS zaznaczają, że ważne jest, kto znajduje się blisko kandydata na prezydenta miasta. Później właśnie te osoby będą tworzyć warszawski ratusz.ie chcą powtórki z kolejnych afer.

Nie chcemy powtórki z tej kadencji, nie chcemy kolejnej afery reprywatyzacyjnej, nie chcemy kolejnych afer, które będą się przez ratusz przetaczały

– argumentował wczoraj Wojciech Zabłocki.