Z hukiem wyleciał z ratusza! Teraz jest w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości zainaugurowali akcję „Ratusz Rafała”, w której mają zamiar prezentować sylwetki „podejrzanych” osób w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego. Pierwszą z nich był Lech Barycki, radny Ochoty, który wyleciał z gabinetu politycznego Ewy Kopacz. Dziś podano kolejne nazwisko.

Wczoraj radni poinformowali o rozpoczęciu akcji "Ratusz Rafała", w której będą konsekwentnie informować o „osobach podejrzanych, można wręcz powiedzieć szemranych”.

Tam się także znajdą aferzyści z otoczenia kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy

– mówił w czasie konferencji prasowej przed siedzibą PO w Warszawie burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (PiS).

Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego. To Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy, który bezpośrednio nadzorował Biuro Gospodarki Nieruchomościami – komórkę urzędu odpowiadającą za reprywatyzację. Wyleciał z ratusza z hukiem. Miało to związek z aferą reprywatyzacyjną w stolicy. Wtedy to prezydent Warszawy próbowała wybrnąć z kłopotów związanych z tą aferą.

Zwolniony po aferze reprywatyzacyjnej wiceprezydent Warszawy przypomniał o sobie wywołując falę oburzenia u miejskich aktywistów. Będąc szefem rady nadzorczej jednej z miejskich spółek reprezentował w negocjacjach developera. Przeciwko stanowisku mieszkańców

– podał radny Oliwer Kubicki.

Pierwszy zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz podał się do dymisji we wrześniu 2016 roku. Po ogłoszeniu decyzji sam pisał na facebooku:

Widząc, że stałem się zakładnikiem walki politycznej wszystkich stron konfliktu, wymierzonej przeciwko Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz dziś rano oddałem się do jej dyspozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW zmuszona do poświęcenia współpracowników. Upokorzenie na zarządzie PO

Dziś – jak widać na zdjęciach – Jóźwiak jest w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego.

Radni PiS zaznaczają, że ważne jest, kto znajduje się blisko kandydata na prezydenta miasta. Później właśnie te osoby będą tworzyć warszawski ratusz.ie chcą powtórki z kolejnych afer.

Nie chcemy powtórki z tej kadencji, nie chcemy kolejnej afery reprywatyzacyjnej, nie chcemy kolejnych afer, które będą się przez ratusz przetaczały

– argumentował wczoraj Wojciech Zabłocki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA: strzelanina w browarze. Zabił kolegów i popełnił samobójstwo

/ twitter.com/PMBreakingNews screen

  

W strzelaninie na terenie browaru w Milwaukee w amerykańskim stanie Wisconsin zginęło sześć osób, w tym napastnik - poinformowała wczoraj wieczorem czasu lokalnego miejscowa policja.

Sprawcą strzelaniny był 51-letni mężczyzna, pracownik firmy piwowarskiej Molson Coors, w której zatrudnionych jest ponad 1000 osób. Zastrzelił on pięciu swoich kolegów z pracy, po czym popełnił samobójstwo. Władze nie podały jeszcze szczegółów strzelaniny, ani też motywu działania napastnika. Według mediów Molson Coors, firma z 160-letnią historią, przechodzi obecnie restrukturyzację, a napastnik został w środę zwolniony z pracy.

"W tej chwili nie ma już zagrożenia. Dochodzenie będziemy kontynuować w nocy"

- poinformował szef policji w Milwaukee Alfonso Morales na konferencji prasowej. Dodał, że do strzelaniny doszło na terenie kompleksu piwowarskiego firmy Molson Coors i nie ucierpiał nikt z zewnątrz.

Prezydent USA Donald Trump, otwierając konferencję prasową w Białym Domu na temat koronawirusa, poinformował o strzelaninie w Milwaukee. Nazwał jej sprawcę "niegodziwym mordercą", a przemoc z użyciem broni - "straszną rzeczą". Trump przekazał kondolencje rodzinom ofiar.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts