Z hukiem wyleciał z ratusza! Teraz jest w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości zainaugurowali akcję „Ratusz Rafała”, w której mają zamiar prezentować sylwetki „podejrzanych” osób w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego. Pierwszą z nich był Lech Barycki, radny Ochoty, który wyleciał z gabinetu politycznego Ewy Kopacz. Dziś podano kolejne nazwisko.

Wczoraj radni poinformowali o rozpoczęciu akcji "Ratusz Rafała", w której będą konsekwentnie informować o „osobach podejrzanych, można wręcz powiedzieć szemranych”.

Tam się także znajdą aferzyści z otoczenia kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy

– mówił w czasie konferencji prasowej przed siedzibą PO w Warszawie burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (PiS).

Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego. To Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy, który bezpośrednio nadzorował Biuro Gospodarki Nieruchomościami – komórkę urzędu odpowiadającą za reprywatyzację. Wyleciał z ratusza z hukiem. Miało to związek z aferą reprywatyzacyjną w stolicy. Wtedy to prezydent Warszawy próbowała wybrnąć z kłopotów związanych z tą aferą.

Zwolniony po aferze reprywatyzacyjnej wiceprezydent Warszawy przypomniał o sobie wywołując falę oburzenia u miejskich aktywistów. Będąc szefem rady nadzorczej jednej z miejskich spółek reprezentował w negocjacjach developera. Przeciwko stanowisku mieszkańców

– podał radny Oliwer Kubicki.

Pierwszy zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz podał się do dymisji we wrześniu 2016 roku. Po ogłoszeniu decyzji sam pisał na facebooku:

Widząc, że stałem się zakładnikiem walki politycznej wszystkich stron konfliktu, wymierzonej przeciwko Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz dziś rano oddałem się do jej dyspozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW zmuszona do poświęcenia współpracowników. Upokorzenie na zarządzie PO

Dziś – jak widać na zdjęciach – Jóźwiak jest w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego.

Radni PiS zaznaczają, że ważne jest, kto znajduje się blisko kandydata na prezydenta miasta. Później właśnie te osoby będą tworzyć warszawski ratusz.ie chcą powtórki z kolejnych afer.

Nie chcemy powtórki z tej kadencji, nie chcemy kolejnej afery reprywatyzacyjnej, nie chcemy kolejnych afer, które będą się przez ratusz przetaczały

– argumentował wczoraj Wojciech Zabłocki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl