HGW zmuszona do poświęcenia współpracowników. Upokorzenie na zarządzie PO

  

Jeszcze dwa dni temu prezydent Warszawy mówiła, że dopiero po audycie mogą pojawić się konsekwencje personalne po wybuchu afery reprywatyzacyjnej. Dziś po posiedzeniu zarządu Platformy nastąpiły dymisje dwóch wiceprezydentów stolicy. Nowy zastępca został narzucony Hannie Gronkiewicz Waltz. Witold Pahl to człowiek Grzegorza Schetyny. 

"Nie wykluczam, na razie muszę zrobić audyt" - powiedziała we wtorek, Gronkiewicz-Waltz, zapytana czy przewiduje odwołanie któregoś ze swych zastępców w ratuszu. Dzisiaj prezydent Warszawy zdymisjonowała dwóch wiceprezydentów: Jacka Wojciechowicza i Jarosława Jóźwiaka. Poinformowała też o rezygnacji z kierowania powiatowymi strukturami PO.

Kulisy dymisji przybliża wpis byłego zastępcy HGW. 

Widząc, że stałem się zakładnikiem walki politycznej wszystkich stron konfliktu, wymierzonej przeciwko Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz dziś rano oddałem się do jej dyspozycji – napisał na Facebooku Jarosław Jóźwiak.

Nowy wiceprezydent Warszawy to Witold Pahl. W czasie walk o miejsca na listach wyborczy został on wycięty z list PO. Wówczas Grzegorz Schetyna bronił go. 

Bardzo szanuję i doceniam parlamentarzystów, ich dorobek z poprzednich lat, kadencji. I jeśli redukuje się z list, eliminuje, degraduje… Witold Pahl jest wybitnym ekspertem, wybitnym prawnikiem. Nie można degradować senatorów, posłów, bez wyraźnej przyczyny. Priorytetowe jest stawianie na ludzi sprawdzonych w pracy legislacyjnej i w regionie. Warto inwestować w ludzi, którzy już dziś są lepsi, niż na początku kadencji. Więc jeśli ktoś odsuwa, i wpisuje to w taki mechanizm gry wyborczej, wewnętrznej, to szkodzi Platformie. Mówią to z przykrością, bo takie działania zaszkodzą wynikowi. Ostatnie dni nam po prostu nie służą - mówił 4 sierpnia 2015 roku Grzegorz Schetyna w „Faktach po faktach”

Nazwisko posła Witolda Pahla przewijało się w głośnej aferze z pomopowaniem kół Platformy Obywatelskiej w Lubuskiem. Afera wyszła na jaw w 2011 r. To m.in. asystent posła Marcin Gucia  miał odpowiadać za dopisywanie martwych dusz do list partyjnych. Został skazany za to na karę grzywny przez sąd w Gorzowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Von der Leyen wyjaśnia "europejską koncepcję życia". Padły słowa o wartościach

Ursula von der Leyen / By European Parliament from EU - Ursula von der Leyen presents her vision to MEPs, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80488598

  

Wolność, równość, demokracja i poszanowanie godności człowieka - takie wartości UE wymieniła przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w tekście opublikowanym dzisiaj przez włoski dziennik "La Repubblica".

"Te wartości i nasze przywiązanie do nich stanowią nasze fundamenty. (...) gwarantują nam wolność, którą dzisiaj się cieszymy. Określają i obejmują autentyczne znaczenie naszej Unii"- napisała von der Leyen.

Tekst jej wystąpienia powstał dla sieci europejskich dzienników LENA, do której należą także między innymi hiszpański "El Pais", niemiecki "Die Welt" i francuski "Le Figaro".

Przyszła przewodnicząca KE podkreśliła:

"Powinniśmy być dumni z naszego europejskiego stylu życia we wszystkich jego formach i wymiarach i musimy go stale zachowywać, chronić i kultywować".

Przedstawiając "europejską koncepcję życia", von der Leyen zaznaczyła, że oznacza ona "budowę Unii równości, w której wszyscy mamy te same możliwości", zapewnienie wszystkim wiedzy, wykształcenia i kompetencji koniecznych do tego, by "godnie żyć i pracować", dostęp do niezbędnych usług i "świadomość poczucia bezpieczeństwa w naszych domach i na naszych ulicach". Następnie wymieniła obowiązek ochrony osób najsłabszych.

"Styl życia europejskiego utrwalił się za wysoką cenę i w obliczu wielkich poświęceń. Nigdy nie powinien być brany za pewnik, ponieważ nie jest ani niezmienny, ani zagwarantowany na zawsze. Dowodzi tego fakt, że jest poddawany pod dyskusję codziennie przez antyeuropejczyków wewnątrz Unii i poza nią"

- stwierdziła von der Leyen.

Dodała: "Widzieliśmy zagraniczne siły ingerujące w nasze wybory z zewnątrz. I widzieliśmy też naszych populistów, którzy skandując tanie nacjonalistyczne slogany, starają się nas zdestabilizować od wewnątrz".

Przyszła szefowa KE wyraziła przekonanie, że nie można pozwolić takim siłom na to, by "przywłaszczyły sobie definicję stylu życia europejskiego, wynaturzając ją".

Siły te, oceniła, "chcą wypaczyć jej znaczenie i zamienić w jej przeciwieństwo", a także zachwiać wspólnymi podstawami i siać niezgodę.

"Wierzą one w politykę, która ogranicza się do sygnalizowania problemów zamiast je rozwiązywać. Musimy zwalczać to zjawisko"

- dodała von der Leyen.

Zaznaczyła, że spośród wszystkich stylów życia i systemów wartości na świecie ona wybiera ten europejski i, jak wyjaśniła, "naszą Unię solidarności, tolerancji i wiarygodności".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl